כתב אישום נגד מתכנן פיגוע האוטובוס בתל אביב

כתב אישום הוגש הבוקר נגד מתכנן הפיגוע באוטובס בתל אביב. האישום: קשירת קשר לגרימת מוות, סחר בנשק, יצור מטענים, הסתה ועוד.

אורלי הררי - ערוץ 7 , כ' בטבת תשע"ג

כתב אישום נגד מתכנן פיגוע האוטובוס בתל אביב-ערוץ 7
הפיגוע בתל אביב
פלאש 90

לבית המשפט הצבאי ביהודה הוגש כתב אישום נגד מי שתכנן לכאורה את הפיגוע בתל אביב בשלהי מבצע "עמוד ענן" ושימש כאחד מהשותפים להוצאתו אל הפועל.

כתב האישום מייחס לנאשם שורה של עבירות חמורות, ובהן עבירות של ניסיון לגרימת מוות בכוונה, קשירת קשר לגרימת מוות בכוונה, סחר בנשק ואמל"ח, ייצור מטעני נפץ ועריכת ניסויים בהם, הסתה וחברות בהתאחדות בלתי מותרת.

מכתב האישום עולה, כי בחודשים האחרונים גמלה החלטה בליבו של הנאשם לייצר פיגוע איכותי כנגד מטרות ישראליות. לצורך כך רכש כלי נשק ואמצעי לחימה וגייס שניים נוספים, יחדיו קשרו קשר לבצע פיגועים במתווים שונים ואף ערכו סיורים על מנת לאתר מיקום מתאים. עם תחילת מבצע "עמוד ענן" פנה אחד מחברי החוליה שגויסו על ידי הנאשם, והביע רצונו "להלחם לצד עזה". הנאשם הכין את מטען הנפץ ושלח את האחר להניחו באוטובוס מלא נוסעים בתל אביב. לאחר שהאחרון ביצע את המוטל עליו, הוא התקשר לנאשם והודיע לו כי המטען מונח באוטובוס, הנאשם הפעיל את המטען בהפעלה סלולארית, כתוצאה מהפיצוץ נפצעו 24 איש, מבין נוסעי האוטובוס".

בנוסף, הוגשו היום שני כתבי אישום נוספים בפרשייה זו באשמת סחר באמל"ח ואי מניעת פשע.