הרב קמינצקי: ירקות חסלט – מצווה מלכתחילה

נמשכת סערת החסה, התולעים וההדברה. הרב קמינצקי קובע: "מצווה מלכתחילה להשתמש בירקות עלים של חסלט – עלי קטיף".

שמעון כהן - ערוץ 7 , כ"א בטבת תשע"ג

חסה
חסה
פלאש 90

רבנים נוספים מתגייסים לטובת חסלט. לאחר שהרב יוסף צבי רימון הוציא מכתב על כך שהתוצרת של חברת חסלט עלי קטיף נקייה משאריות חומרי הדברה, מצטרף אליו הרב קמינצקי, רבו של גוש קטיף, מיוזמי הקמת מכון התורה והארץ, וכיום ראש הישיבה הגבוהה בניצן,  ואומר: "מצווה מלכתחילה להשתמש בירקות עלים של חברת חסלט".

עוד מוסיף הרב קמינצקי ואומר: "בשונה מגידולי ירקות העלים האחרים המרוססים ללא פיקוח,  חברת חסל"ט – עלי קטיף, עומדת בתקנים בינלאומיים מחמירים ויש לה פיקוח מעבדתי צמוד שמבטיח ירקות עלים נקיים מחרקים וברמה בריאותית ניאותה וראויה לשיווק בארץ ובחו"ל".

את הדברים כתב הרב קמינצקי בעקבות מכתבו של הרב עמאר בנושא, שקרא שלא לקנות ירקות עלים ללא תולעים שהם ללא פיקוח, משום שלדבריו יש בהם כמויות ריסוס גבוהות מן המותר. על כן ביקש הרב קמינצקי לציין כי החברות הגדולות שהוקמו בגוש קטיף חסלט – עלי קטיף ודומיהן נמצאות תחת פיקוח קפדני הן מבחינת חרקים, הן ברמת הכשרות והן מבחינה בריאותית.

באופן יוצא דופן אף חידד הרב קמינצקי וציין במכתבו: "לאור כל זאת הריני להודיע שמצווה לכתחילה להשתמש בירקות עלים אלו של חברת חסל"ט עלי קטיף ומותגיה, ודאי  שיש להעדיפם ע"פ כל אותם  ירקות עלים לא מפוקחים ולא ממותגים המרוססים באופן חפשי וללא פיקוח של מעבדה, כדוגמת אלו הנמכרים בשוק".