תלונה נגד טיבי בחשד להסתה לטרור

בעקבות דבריו החריפים בעימות מול ח"כ אלדד הוגשה נגד ח"כ טיבי תלונה בחשד להסתה לאלימות וטרור מאחר והעלה על נס שמו של מחבל.

שמעון כהן - ערוץ 7 , כ"א בטבת תשע"ג

עימות בבר אילן - אלדד נגד טיבי
עימות בבר אילן - אלדד נגד טיבי
יוני קמפינסקי

תלונה הוגשה למשטרה נגד חבר הכנסת, אחמד טיבי, בגין חשד לקריאה להסתה במהלך העימות המתוקשר בינו לבין חבר הכנסת, פרופ' אריה אלדד, באוניברסיטת בר אילן.

את התלונה הגיש חבר תנועת 'עצמה לישראל', אליהו ניסים, מי שהגיש גם תלונה לנציב הקבילות נגד שופטי בג"ץ שאישרו את מועמדותה לכנסת של חבר הכנסת חנין זועבי.

לטעמו של ניסים קיים קשר ישיר בין אישור מועמדותה של זועבי לבין הדרור שנתן חבר הכנסת טיבי ללשונו במהלך העימות עם אלדד. הוא אף מזכיר כי בתלונתו נגד השופטים התריע כי ההחלטה הזו תעודד הישנות של תופעה בה נראים חברי כנסת מכהנים כשהם מצדיקים או מסיתים לטרור ואלימות כלפי ישראל.

בתלונתו נגד חבר הכנסת טיבי מתמקד ניסים בדבריו ולפיהם הוא מרכין ראש בפני מספר פלשתינים שנהרגו ובהם הזכיר גם את שמו של מחבל שנהרג לאחר שיידה אבנים על חיילי צה"ל. " אחד המחבלים שהוא ציין את שמו ואמר שהוא מרכין ראש בפניו ומעלה אותו על נס, פארס עודה, היה לי מוכר וכשחיפשתי אכן התברר שמדובר במחבל שנהרג לאחר שיידה אבנים אל כוחות צה"ל", מספר ניסים.

לנוכח הדברים הגיש כאמור תלונה במשטרה נגד טיבי בגין הסתה לאלימות וטרור.

"טיבי אינו הראשון שנתן דברי הלל ושבח לאותו מחבל. עראפת שכידוע טיבי היה עוזרו ויד ימינו, שיבח והילל את המחבל הזה בכמה הזדמנויות, באחת מהן אמר בפני ילדים "אנו מצדיעים לרוחו של השהיד הגיבור, פארס עודה!", מציין ומזכיר ניסים ומוסיף: "אין שום סיכוי בעולם שאנו נשלים עם מצב בו חבר כנסת מתסיס, מסית ומעודד טרור כנגד כוחות הביטחון ואזרחי ישראל".