אטיאס באתר בנייה בירושלים
אטיאס באתר בנייה בירושלים פלאש 90

לאחר פאנלים פוליטיים שהתקיימו בשבוע האחרון באוניברסיטת אריאל, הגיע היום (יום ה), השבוע הפוליטי לסיומו, במפגש שנערך ע"י אגודת הסטודנטים של המוסד, בהשתתפותם של השר אריאל אטיאס, יושב ראש הבית היהודי נפתלי בנט וח"כ אריה אלדד.

בתחילת המפגש פתח שר השיכון והבינוי, ח"כ אריאל אטיאס, "מדוע הבחירות הוקדמו? הבחירות הוקדמו בגלל שש"ס התנגדה לתקציב שראש הממשלה רצה להעביר". "נישואים אזרחיים אלו נישואי התבוללות, הליכוד אינו מוכן להתחייב שלא יהיו נישואים אזרחיים".

בהמשך הוסיף אטיאס ותקף את הליכוד "אם הכל יהיה תלוי בליכוד הגדול לא יהיה לכם דיור, לא יהיה חינוך חינם, לא הטבות לצעירים – כלום!". "לאחר מאבק במשרד האוצר הצלחנו שלא לגבות כסף עבור קרקע שמיועדת למגורי סטודנטים".

בתשובה לשאלה של סטודנט ענה אטיאס: "שווה לחשוב על פרויקט דומה לחיילים משוחררים אך זה לא בראש סדר העדיפויות".  בנוגע להתבטאות של אריה דרעי בנוגע להחזרת שטחים אמר אטיאס "כי פסיקה של הרב עובדיה קבעה כבר בעבר כי בשלום אמת קדושת האדם קודמת לקדושת האדמה".

לאחר מכן עלה לדבר עם הסטודנטים נפתלי בנט, יושב ראש הבית היהודי, "אני כל כך שמח להגיע לאוניברסיטת אריאל, זאת אוניברסיטה עם נשמה, שמקבלת את כולם, ערבים, יהודים, דתיים, חילוניים – אוניברסיטה של עם ישראל". לאחר מכן החל בנט לתקוף את הליכוד ביתנו לאורך כל השיחה: "הליכוד פתח מתקפה מול ציבור שלם, מול הכיפות הסרוגות והערכים שלנו". עוד הוסיף בנט: "אני קורא לחברי בליכוד – ככה לא בונים מדינה – לא במודעות גטו, לא בהכפשות נשים ולא בתקיפת הכיפות הסרוגות". "הליכוד פתח במתקפה נגדי וכשזה לא צלח הוא עבר לתקוף את חברי מפלגתי, אני קורא לאחיי בליכוד! מה נסגר איתכם? מספיק עם השנאה".

עוד הוסיף בנט: "הסרטון של הליכוד שפורסם בו דיברתי כביכול על סרבנות והשווה אותי למירב מיכאלי הפך למכונה משומנת שמעבירה תומכי ליכוד לתומכי הבית היהודי". "כל דבר שהליכוד יכתוב עלינו אנחנו נחשוף את האמת bring it on". "לגבי הקמפיין החדש שהליכוד פתח כנגד הבית היהודי, על מה הם מדברים? בליכוד יש אישה אחת ב-12 מקומות הראשונים ובבית היהודי יש 3". לסיום ענה בנט לשאלות הסטודנטים והצהיר כי "העמדה הרשמית של הבית היהודי היא שמדינת ישראל לא יכולה להכיר בנישואין חד מיניים".

ח"כ אריה אלדד (עוצמה לישראל) התייחס לתקרית היריקה בבר אילן, "אני יודע להתווכח עם ח"כ טיבי, ברגע שנגמרות המילים עוברים ליריקות, מעשה היריקה בבר אילן היה מעשה מכוער".

ח"כ אלדד המשיך לעמוד מאחורי דבריו וטען "בלי חובות אין זכויות, הערבים רוצים מעמד של מיעוט לאומי ואני אומר בחלומות הלילה". "אוכלוסייה שלא מקיימת את החובות שלה צריך לשלול ממנה זכות בחירה". ביחס ללחץ מחו"ל ציין אלדד כי "אובמה לא יכול לעשות כלום נגדנו בגלל שהוא עומד בפני קונגרס רפובליקני. נתניהו מנהיג חלש הוא נלחץ פעם אחת מול ארה"ב ופעם אחת מול לחץ פנימי".

אלדד הצהיר, "כתת אלוף בצה"ל אני אקרא לסירוב פקודה – אסור להרוס יישוב יהודי בארץ ישראל". בהמשך תקף את בנט ושאל "מה יעשה בנט כשיידרש לפנות את עמונה? איך יוכל לשבת בממשלה של נתניהו?".

בתשובה לשאלה של סטודנט אמר "חנין זועבי מחבלת, אסור שתהיה בכנסת" ובהתייחסות לבג"צ ענה כי "יש לשנות את הרכב השופטים שכיום עובדים בשיטה של "חבר מביא חבר".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו