לשכת נתניהו: יובל דיסקין - מתוסכל

לשכת נתניהו דוחה את דבריו של ראש השב"כ לשעבר וטוענת כי הם ממוחזרים עכשיו מסיבות פוליטיות ומונעים מתסכולו האישי.

עוזי ברוך - ערוץ 7 , כ"ב בטבת תשע"ג

יובל דיסקין ונתניהו
יובל דיסקין ונתניהו
צילום: פלאש 90

ראש השב"כ לשעבר יובל דיסקין תוקף את ראש הממשלה במהלך ראיון עבור "ידיעות אחרונות" עם דרור מורה, במאי הסרט התיעודי "שומרי הסף".

בראיון המקיף חושף דיסקין "אני והקולגות שלי לא חשנו ביטחון ביכולת של נתניהו וברק להוביל מהלך מול איראן. לא בטחנו במניעים של האנשים האלה. חששנו שהם יבצעו מחטפים וכל מיני תרגילים שיסבכו אותנו כמדינה משיקולים לא עניניים או בדרכים לא כשרות. במהלך ישיבה בפורום מאוד מצומצם היתה לנו תחושה שמנסים לגנוב פה משהו מתחת לרדאר".

- "ישראל שידרגה את חמאס והשפילה את אבו מאזן. יכולנו לנקוט במהלכים צבאיים שהיו משנים את תמונת המצב, אבל ביבי וברק חלשים מדי".

"בדיון חשוב ורגיש בנושא איראן, נתניהו, ברק וליברמן מעשנים סיגרים מול כל הפורום. בחוץ עומדים שפים עם כובעים לבנים על הראש ומכינים ארוחת צהריים מפוארת. אני לא יודע אם אני מצליח להעביר את המסר של עד כמה זה הזוי הסיפור הזה".

מלשכת ראש הממשלה נמסר בתגובה: "דבריו המופרכים של דיסקין, שעד לפני שנה וחצי רצה להיות ראש המוסד תחת ראש הממשלה בנימין נתניהו, ממוחזרים עכשיו מסיבות פוליטיות ומונעים מתסכולו האישי על שלא נבחר להיות ראש המוסד".

יו"ר 'התנועה', ציפי לבני, הגיבה לדבריו של דיסקין ואמרה כי  "יש להוציא את ההגה מהידיים של ביבי וליברמן. גילויי דיסקין מחייבים החלפת נתניהו וליברמן בהנהגה אחראית ובעלת נסיון מדיני ובטחוני. רק הנהגת התנועה מהווה אלטרנטיבה בעלת ניסיון הנהגתי וקבלת החלטות".