אביגדור ליברמן. התנצל
אביגדור ליברמן. התנצלצילום: פלאש 90
השר לשעבר, אביגדור ליברמן, אומר כי עקרונות נאום בר-אילן ישמשו בסיס לקווי היסוד של הממשלה הבאה וכי הליכוד-ישראל ביתנו לא נסוג מהם. לדבריו אין לישראל שאיפות אימפריאליסטיות והממשלה מוכנה למהלכים מדיניים חשובים אך כשיבשילו התנאים וכשיהיה שותף מתאים. ליברמן הדגיש בראיון לקול ישראל כי האיחוד בין הליכוד לישראל ביתנו שריר וקיים וכי עניין הפרדת הסיעות הוא סוגייה טכנית שתידון חודש לאחר הבחירות כפי שסוכם מראש.
 
לדבריו קיימת הבנה עם ראש הממשלה לפיה לאחר שיסיים את ענייניו המשפטיים יוכל לבחור בכל אחד משלושת התיקים המרכזיים בממשלה. ליברמן מתח ביקורת על דברי ראש השב"כ לשעבר,דיסקין, בסוגיית ההתנהלות הביטחונית של נתניהו וברק ואמר כי היה עליו להתאפק עד לאחר הבחירות. 
 
בנאום בר אילן אמר נתניהו כי בכוונתו להקים מדינה פלסטינית אם יתמלאו התנאים, "אני אומר כאן בקול צלול וברור: אם נקבל ערובה זו לפירוז ולסידורי הביטחון הדרושים לישראל, ואם הפלסטינים יכירו בישראל כמדינת העם היהודי, נהיה מוכנים בהסדר שלום עתידי להגיע לפתרון של מדינה פלסטינית מפורזת לצד המדינה היהודית".
 
"אם רק יירצו שכנינו להיענות לקריאתנו - גם השלום יהיה בהישג ידינו. אני קורא למנהיגי העולם הערבי והפלסטינים: הבה נמשיך יחד בדרכם של מנחם בגין ואנואר סאדאת, של יצחק רבין והמלך חוסיין", אמר נתניהו אז בנאומו.