השר סילבן שלום

השר סילבן שלום (ליכוד) השתתף היום (שני) ב'כנס ירושלים' העשירי במלון קראון פלאזה בבירה, והתייחס למאבק בין הליכוד לבית היהודי.

בפתח דבריו הזכיר השר שלום את סיפור קמצא ובר קמצא ואמר כי למפלגות בגוש הימין אסור להתעמת, "בואו לא נבחר בדרך של קמצא ובר קמצא אלא נלך לפיוס פנימי".

השר ציין כי הוא לא מקבל מלחמות בין הימין לשמאל ובוודאי לא מלחמות בתוך המחנה הלאומי, "צריך למצוא את הדרך להבין שתמיד יהיה בן בכור", אמר השר כשכוונתו למפלגת הליכוד, "ותמיד יהיו ילדים קטנים", כשכוונתו למפלגת הבית היהודי.

השר שלום הרגיע את הרוחות ואמר כי "זה לא אומר שבן אחד יותר טוב מהשני", אלא צריך לכבד כלשונו את הבן הבכור, הליכוד, כי הוא זה שינהיג לאחר הבחירות".

לדבריו, אין לקוות שמפלגת הליכוד תקבל שלושים מנדטים ומפלגת הבית היהודי "תשלים אותה מימין", השר שלום הזכיר כי לא מצביעים בשני פתקים אלא בפתק אחד שרק הוא יקבע מי יכהן בראשות הממשלה.

השר שלום טען שצריך ללמוד ממה שקרה בעבר, "בשנת 1992 שמיר נסע לוועידת מדריד והתחיה החליטה שהוא שמאלני, הורידה אותו מהשלטון וקיבלנו את רבין", סיפר השר והזכיר כי גם בשנת 1999 החליטו שבנימין נתניהו הוא איש שמאל, "הפילו אותו ומה קיבלנו? את אהוד ברק עם חלוקת ירושלים והר הבית".

"הציבור לא לומד פעם אחר פעם", האשים השר, "תמיד האויב של הטוב הוא הטוב ביותר, צריך לזכור את זה".

לטענת השר הגיעה העת "להושיט יד אחד לשני ולהקים, כך לדעתי ממשלת אחדות רחבה שתוכל לאפשר לנו להתמודד, אבל כרגע - בואו נתאחד כי עומד בפנינו נחשול ענק", אמר.