כצל'ה בכנס ירושלים חזקי עזרא

ח"כ יעקב כ"ץ (כצל'ה) פתח את יומו השני של כנס ירושלים של העיתון 'בשבע' במלון קראון פלאזה בבירה וקרא לציבור "בואו נצהיר על 20 מנדטים, נאמין בזה, כך יהיה וכך נהיה".

להלן הנאום המלא:

לכל דור יש את המאפיינים שלו.

כששרון עוד היה אריק, שהיתי הרבה במחיצתו.

אריק הציל את חיי בעיצומו של קרב בו נפצעתי ועשינו כברת דרך יחדיו גם שנים ארוכות אחר כך.

לאריק היו כמה מנטרות עליהם היה חוזר בנאומים רבים שלו.

אריק נהג לומר: "לכל דור יש את המכבים שלו".

ואכן לכל דור יש את ה"מכבים" שלו.

לפני 250 שנה היו אלו תלמידי הגר"א והבעל-שם-טוב שבמסירות נפש דחפו את העגלה של שיבת ציון. מכבים חרדים.

אחריהם היו יחידים ענקי עולם כמו הגאונים הרב אלקלעי, הרב קלישר, הרב מוהליבר ועמם ואחריהם הברון רוטשילד, הרצל, דובנב ואחרים. מכבים מבשרים.

אלו כמובן רק כמה דוגמאות בולטות.

גם במאה השנים האחרונות היו סוגים שונים של מכבים: החלוצים האיכרים, שבאו מרוסיה ותימן, אחר כך העולים מגרמניה וממרוקו והיו כמובן הפלמ"חניקים. מכבים חלוצים.

כל אלו היוו את עמוד השִדרה של מסירות הנפש על עם ישראל וגאולתו בארצו, איש איש בדורו שלו.

ישאל השואל: ומי הם המכבים של היום?

ובכן, בתהליך מתמשך ומתמיד ב30-40 השנים האחרונות, הציבור הדתי הלאומי משליך עצמו מנגד על קיומו של עם ישראל בארצו. הוא רואה לעצמו כאתגר לאייש את כל עמדות ההשפעה בתוך האומה.

הוא המוביל בחירוף נפש את ההתיישבות, מוביל בנועם ובעדינות בישיבות, באולפנות, בחינוך שלו, בחיי המשפחה הטהורים ובהגדלת דור ההמשך, ומהווה נדבך מרכזי ביותר בצה"ל, הן בכמות והן באיכות.

כמובן, כמי שנמצא תמיד בחזית, הוא מרבה לשלם את המחיר על כך אבל הוא לא נשבר. מכל משבר הוא יוצא מאותגר ומחוזק עוד יותר.

הציבור הזה יותר ויותר מהווה גשר של פיוס ואחווה, גשר של קירוב לבבות והמשיכה אליו הולכת וצוברת תאוצה.

כמעט כל מפלגה מבקשת לה "רכישה" של בן הציבור הזה. כולם נמשכים אליו. סביב כל שר יש עוזרים ומנהלי לשכות בני הציבור הדתי הלאומי.

הציבור הזה מגוון מאד ומורכב מאד. הוא גם עקשן ודעתן וזאת בגלל שהוא מאד אידיאליסט.

בסייעתא דשמיא ללא גבול, ב-4 השנים האחרונות ריכזנו מאמץ והשקענו עמל בהנחלת ההבנה הפשוטה שסוד הצלחתנו באחדות שבתוכנו, בכך שיופיע הציבור הדתי הלאומי הופעה משותפת של כל גווניו.

זה לא היה קל. במקום שהאחדות פורצת יש הפרעות והן מגיעות מכיוונים שונים. אבל בסופו של דבר זה הצליח! וזה מצליח! ומצליח בגדול!

מעל כל במה, ובעיקר מעל בימת הכנסת, חזרנו עשרות, ואולי מאות פעמים, על האמירה: כשנהיה מאוחדים, כשנופיע במפלגה אחת, נהיה גדולים. "יהיו גם 15 מנדטים" - אמרנו. לא מעטים מבין חברינו נעו בכסאותיהם באי-נוחות. ביקשו שבהודעות הדובר נחליף את המילים "15 מנדטים" במילים "הרבה מנדטים" כדי שלא נישמע גוזמנים. רוח הפירוד כל כך החלישה אותנו עד שהתביישנו להביט במעלותינו ובפוטנציאל הטמון בנו.

וכעת גם אני מבקש, לא לומר עוד "נהיה 15 מנדטים". אני מבקש להחליף את המילים "15 מנדטים" במילים "20 מנדטים". נצהיר זאת! נאמין בזה, כך יהיה וכך נהיה!

וכעת, כשהציבור הזה מאוחד ומחובר, ובלא לטשטש את גווניו, הוא מושך אחריו ציבורים נוספים המבקשים להתהלך על הגשר שבנה. הם מבקשים לעבוד עמו שכם אחד ואני מבקש לשבח בזאת את מנהיג הבית היהודי לדרך הגדולה הזאת, נפתלי בנט.

עתה, כולם מבינים ויודעים כי אחדותנו היא סוד גודלנו וסוד השפעתנו כציבור על עם ישראל כולו, להשפיע בו אור של יהדות, אור של משפחתיות, אור של אמונה, אור של טהרה. ובזכות אחדות זו, הציבור הזה עומד לתפוס את חלקו הראוי לו בהנהגת המדינה.

גבירותיי ורבותיי! אחי ורעיי!

המכבים כזכור גם זכו במלוכה. מי שזכו להיות המכבים של הדור הזה עתידים לזכות להיות המובילים והמנהיגים את המדינה.

מי שמוסר את נפשו על האומה הוא שגם זוכה להנהיג אותה.

על יסוד אמונת חכמים, על יסוד המקרא, חכמי המשנה, התלמוד, הראשונים והאחרונים, וכל גדולי חולמי ולוחמי האומה המופלאה הזאת, זוכה הציבור הדתי הלאומי ועמו העם כולו לשלב עוצמה בת אלפי שנות מסירות נפש וחוסן.

המטרה המרכזית של הנהגה בעם היהודי צריכה להיות: השתחררות מכבלי גלות שמונעים מעמנו התפתחות טבעית ובריאה.

הנהגה בריאה של אומה כוללת מינוי דיינים ורבנים הנאמנים לשלמותה של תורת ארץ ישראל, המייצגים את הבריאות השלמה הישראלית, שלא רק שהרוחניות אצלם איננה סתירה אל חיי המעשה המדיניים אלא משלימים לה.

הנהגה כוללת הקלה על רווחתם של החלשים והנחשלים המאספים, להקל את יומם, לשמחם ולנסוך בהם תקוה.

הציבור שלנו, בשלב לא רחוק בכלל, בשלב ההולך ונראה לעין, יזכה להנהיג את המדינה, לאייש את ראשות הממשלה, להיות שרי חוץ, חינוך ובטחון.

הציבור בישראל חש שה"אחרי" שאנו קוראים לו הוא המקור ולא החיקוי. הוא מזהה את האותנטיות שבקריאה שלנו "אחרי", שהיא קריאת גיבורים ומוסרי נפש.

בע"ה באמונה גדולה בד' יתברך נלך וניבָּנה, נלך ונבנה.

בע"ה באמונה גדולה נלך וניבנה.

whatsapp
הצטרפו לקבוצת הוואטצאפ של ערוץ 7