סער: שינוי אמיתי רק דרך מפלגת שלטון

שר החינוך, גדעון סער (ליכוד), התארח היום (שלישי) בכנס ירושלים במלון קראון פלאז'ה בבירה.

השר סער האשים בדבריו את שרי החינוך הקודמים שהיו במפלגות סקטוריאליות והזניחו את מערכת החינוך הממלכתית, "המפד"ל דאגה רק לחינוך הדתי והפקירה את החינוך הממלכתי", דברי השר.

לדבריו, שרי חינוך דתיים הואשמו בכפייה דתית ולכן שינויים משמעותיים במערכת החינוך כמו הבאת תלמידים לסיורים במערת המכפלה יכולים להתבצע "רק מתנועה עממית רחבה שכוללת דתיים וחילוניים", לדברי סער גם החילונים מכירים בצורך לחזק את החינוך הדתי לאומי.

שר החינוך הזכיר כי ההצבעה היא באמצעות פתק אחד בלבד, ואסור להתבלבל כלשונו ממה ששומעים בכלי התקשורת, "צריך להצביע לפתק אחד שיבטיח את הטלת הממשלה על כתפי נתניהו", אמר.

"הציבור הדתי לאומי שווה בין שווים כשמדובר בתחום הביטחוני, הכלכלי, בחינוך, בהתיישבות ובעצם בכל תחומי החיים", הגיע הזמן, כך השר סער, שהציבור הדתי לאומי "יפסיק להישען על קביים" של מפלגות סקטוריאליות.

שר החינוך העריך כי הניסיונות להקמת 'גוש חוסם' לנתניהו ימשכו גם לאחר הבחירות, "הם ינסו למנוע מנתניהו להקים מחנה לאומי יחד עם עוד גורמים פוליטיים שכעת נמצאים מחוץ לתמונה".

"אנחנו יודעים שיש מגעים בין גורמים בשמאל למפלגות סקטוריאליות ואני מעריך שהם יגלו גמישות מופלאה בנושאים חשובים, הכל כדי למנוע מנתניהו להקים את הממשלה", דברי השר סער.