בירושלים מצפים לשלג

נחל חדרה הוצף וניתק אזורים שלמים מקווי החשמל. מאות בתים פונו בבת חפר. בירושלים נמשכת ההמתנה לשלג לקראת הצהריים.

ערוץ 7 , כ"ז בטבת תשע"ג

בירושלים מצפים לשלג   -ערוץ 7
שלג בהרי השומרון
מועצה אזורית שומרון

חלקים מחדרה ויישובי הסביבה נותקו במהלך הלילה מחשמל בעקבות מזג האוויר הסוער.

מחברת החשמל נמסר כי נחל חדרה הציף שטחים נרחבים ובהם גם את תחנת המשנה של החברה 'נייר חדרה'. בעקבות ההצפה נותק החשמל במאות בתי מגורים באזור ואלפי אזרחים נותרו בעלטה.

בשעות הבוקר חודשה אספקת החשמל שנותקה בכמה אזורים בסביבות חדרה ואולם בחברת החשמל הבהירו כי בשלב זה אין צפי לתיקון התקלה באופן מלא. בשעות הבוקר נמסר עידכון ולפיו "כרגע נותרו 2500 לקוחות מופסקים מאספקת החשמל, בעיקר באזור התעשיה של חדרה ובמספר נקודות בעיר".

הלימודים במוסדות החינוך בשכונת בית אליעזר בחדרה לא יתקיימו היום, לאחר שאמש הוצפה השכונה ודרכי הגישה אליה נחסמו. כמו כן, הלימודים בכל מוסדות החינוך המיוחד בעיר לא יפעלו היום כלל.

בבת חפר הוצפו כשלוש מאות בתי מגורים ומרבית התושבים המתגוררים בהם פונו על ידי כוחות חילוץ והועברו למבנים ציבוריים שם עברו את הלילה האחרון.

בירושלים נמשכת ההמתנה לשלג הראשון הצפוי לרדת בשעות הצהרים. על פי הערכות מערכת החינוך בבירה הוחלט להתחיל את הלימודים במוסדות החינוך כסדרם אך עם זאת להפסיק אותם בשעה 12 בצהרים על מנת לאפשר לכלל התלמידים להגיע לבתיהם לפני רדת השלג.

פתיתי שלג ראשונים החלו לרדת הבוקר (רביעי) באפרת ובגוש עציון. עם זאת, הם לא נערמו על הקרקע.

הבוקר לא יתקיימו לימודים בצפון רמת הגולן, ביישובים אלון מורה, איתמר, יצהר, הר ברכה, אבני חפץ וקדומים, בשל מזג האוויר הסוער.

משרד החינוך פתח חדר מצב למסירת מידע להורים שמספרו: 02-6222211.