האלוף אייזנקוט מונה לסגן הרמטכ"ל

טקס חילופי סגן הרמטכ"ל התקיים אחר הצהריים (שני) והאלוף גדי אייזנקוט נכנס לתפקידו.

אייזנקוט מחליף את האלוף יאיר נווה שסיים את שירותו כסגן הרמטכ"ל, לאחר שנתיים וחודשיים.

בעבר היה אייזנקוט, בין היתר, המזכיר הצבאי של ראש הממשלה, מפקד עוצבת נתיב האש, מפקד אוגדת איו"ש, ראש אגף המבצעים ומפקד פיקוד הצפון.

כמפקד האוגדה ביו"ש הוביל אותה אייזנקוט להישגים רבים בלחימה כנגד הטרור הפלסטיני באינתיפאדת אל-אקצה.

בחודש אוקטובר 2005 מונה האלוף איזנקוט לראש אגף המבצעים. האלוף גדי איזנקוט בוגר תואר ראשון בהיסטוריה כללית באוניברסיטת תל-אביב ובוגר המכללה ללימודי צבא וביטחון בארצות הברית. הוא נשוי ואב לחמישה ילדים.

סגן הרמטכ"ל הנכנס, אלוף גדי איזנקוט, הודה לשר הביטחון והרמטכ"ל על האמון שניתן בו ואמר כי: "היקף הנושאים שיאיר טיפל בהם הם רבים, כאשר יזם ופעל בכל מרכיבי הפעולה של צה״ל. אני בפורום הזה כבר תשע שנים ואני שמח לחזור לעשייה. אני מודע לגודל האחריות, מגיע עם רצון רב לעשות ולתרום יחד איתכם תחת פיקוד הרמטכ״ל".

סגן הרמטכ"ל היוצא, אלוף יאיר נוה, אמר בטקס: "אנו נמצאים במציאות מורכבת, חודש וחצי לאחר מבצע ״עמוד ענן״. אני שמח לומר שאני מסיים תפקידי לאחר שנתיים ומוצא צבא הרבה יותר ממוקד, בעל הבנה ברורה לגביי מוכנות בהקשר אופרטיבי, והבנת הצורך לעצב מציאות ולא רק לפעול בתוכה... אנו פועלים בצפון, בדרום ומעבר לים, אנו נדרשים לבחון את הדברים שעה קודם. ברורה לנו החתירה למשימה... לא ניתן לסיים תפקיד מסוג זה ללא גיבוי וחניכה מהשר, ללא קולגיאליות של חברי המטה הכללי."

הרמטכ"ל, רב- אלוף בנימין (בני) גנץ, הודה לסגן הרמטכ"ל היוצא, אלוף יאיר נוה, איחל הצלחה לסגן הרמטכ"ל הנכנס, אלוף גדי איזנקוט, ואמר כי: "האחריות לביטחון המדינה במובן הצבאי היא גדולה. יש לנו צו מוסרי והיסטורי, אנו מחויבים להווה ונושאים את המורשת להבטחת העתיד. לרמטכ״ל ולסגן הרמטכ״ל ישנה אחריות משותפת המחייבת עבודה יחדיו, למדנו לעשות זאת באופן מקצועי ועל בסיס אישי. נוה, בזמן השנתיים בהן כיהנת, התקדם הצבא בכל הערוצים, למרות אילוצים לא פשוטים, ואף קידמנו שתי תוכניות עבודה רב- שנתיות. איזנקוט, יש לך את כל הכלים מבחינה מקצועית, ניהולית ופיקודית שיאפשרו לך להצליח".

שר הביטחון איחל הצלחה לסגן הרמטכ"ל הנכנס, אלוף גדי איזנקוט, הודה לסגן הרמטכ"ל היוצא, אלוף יאיר נוה, ואמר כי: "תפקיד סגן הרמטכ"ל זה תפקיד תובעני מאוד. יש שיפור עצום בצבא והתקדמות עצומה, גם ביכולות המבצעיות, גם בהישגים הצבאיים, אלה שאפשר לדבר עליהם ואלה שאי אפשר לדבר עליהם. גם בהתמודדות עם האתגרים של אילוצי התקציב, בניין הכוח והאיזון בין המידי לבין הראייה ארוכת הטווח, את כל הדברים האלה הרמטכ"ל הוא זה שמוביל, אבל צריך לדעת שסגן הרמטכ"ל ישנו שם תמיד".

"אני זוכר היטב את הצורך הזה לדעת שאין דבר שהוא קטן מדי בשביל סגן רמטכ"ל. על כל זה ועוד אני רוצה להגיד לך תודה, יאיר, קודם כל על זה שבאת כשנקראת מהאזרחות, ושנית על מה שעשית לכל אורך השנתיים ויותר מהשנתיים הללו. את גדי אני זוכר מאז שהוא היה קצין מבצעים צפון. אני זוכר אותו אחר כך כמפקד חטיבה וכמזכיר צבאי, הוא היה מזכ"צ יחד איתי, העברתי אותו כמו מרוץ שליחים לשרון, אני נהניתי מאוד, אני שבעתי נחת מגדי אז, וגדי המשיך אחר כך באוגדה, גם בפיקוד, ואנחנו פה, אחרי דרך שלא הייתה נטולת מהמורות והכל מאחורינו. הדבר שאני זוכר מגדי זה שברגע שהוא הגיע למקום הוא כבר הכיר את כל הפרטים כאילו ידע את השאלות מראש. אני בטוח שתחת הנהגתו של בני אתה תמשיך להוביל אותנו קדימה, ובאמת שיהיה בהצלחה".

לפני כחודש אישר שר הביטחון, אהוד ברק, את המלצת הרמטכ"ל למנות את אלוף גדי אייזנקוט לתפקיד סגן הרמטכ"ל.

באותו ערב פנה היועץ המשפטי לממשלה, יהודה וינשטיין, ללשכתו של שר הביטחון, אהוד ברק, והביע הסתייגות ממינויו של האלוף גדי אייזנקוט לתפקיד סגן הרמטכ"ל. בלשכת וינשטיין ביקשו להבין מדוע המינוי נעשה דווקא כעת ולא יחכה עד לאחר הבחירות.

בהמשך אישר היועץ וינשטיין את המינוי של האלוף גדי אייזנקוט לתפקיד סגן הרמטכ"ל. וינשטיין הודיע לשר הביטחון, אהוד ברק, ולרמטכ"ל, רא"ל בני גנץ, כי לאחר שנשקלו הטעמים שהביאו למינויו של אייזנקוט לתפקיד בתקופת בחירות, החליט היועץ המשפטי לאפשר את המינוי על אף התקופה הרגישה.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו