"לא רוצה העלאת מיסים - לא הנטייה הטבעית שלי"

שמונה ימים לפני הבחירות מתייחס ראש הממשלה בנימין נתניהו, לגירעון הכלכלי, לגרעין האיראני ולדבריו של אהוד אולמרט.

חזקי ברוך - ערוץ 7 , ג' בשבט תשע"ג

"לא רוצה העלאת מיסים - לא הנטייה הטבעית שלי"-ערוץ 7
בנימין נתניהו
צילום: פלאש 90

שמונה ימים לפני הבחירות מתייחס הערב (שני) ראש הממשלה, בנימין נתניהו לנושא הכלכלי, הביטחוני ולדברי אולמרט ודיסקין נגדו.

"בניגוד למה שחושבים התקציב ב-2013 הולך לגדול", הדגיש נתניהו בראיון לערוץ 2 והוסיף, "אבל נצטרך להחליט מה מעלים יותר ומה מעלים פחות".

נתניהו הסביר מדוע לדעתו המיסים לא יועלו, "כרגע אני לא רואה סיבה להעלות מיסים: א. לקחנו את הגירעון בחשבון, ב. צפויים רווחים מקדיחות הגז, ג. אולי השווקים בעולם יתאוששו. אני לא רוצה להעלות מיסים זו לא הנטייה הטבעית שלי".

בהתייחסו לדברי אולמרט השבוע כי נתניהו בזבז מליארדי שקלים, אמר ראש הממשלה כי הנתונים של אולמרט אינם נכונים, "יצרנו יכולות התקפיות לצה"ל, למוסד ולשב"כ שבאו לידי ביטוי גם ב'עמוד ענן' וגם בזירות אחרות במטרה להגן על מדינת ישראל".

"אני לא רוצה להיות במצב שהעם היהודי היה לפני 70 שנה שהיינו צריכים להתחנן שיגנו עלינו", אמר נתניהו, "אנחנו נגן על עצמנו ואני גאה בהתעצמות שעשינו".

"אזרחי ישראל מספיק חכמים ויכולים לשפוט האם דברי אולמרט ודיסקין נכונים. הדברים שעשיתי יצרו יכולת הגנתית והתקפית שלא הייתה קודם".

נתניהו הכחיש כי תמך בתכנית ההתנתקות, "כשהגיע יום ההכרעה הצבעתי נגד ההתנתקות ואילו האחרים היו מצביעים כמוני ההתנקות לא היתה מתבצעת".

בהתייחסו למשא ומתן עם הפלסטינים אמר נתניהו, "אעשה שלום אם יהיה מולי מי שלא מתחבק עם החמאס ולא נותן קרדיט לאנשים שהמטירו רקטות על מדינת ישראל. אני מקווה שיום אחד יבוא מנהיג פלסטיני לעשות שלום".