חוג הפרופסורים: לא נמליץ למי להצביע

יו"ר חוג הפרופסורים לחוסן מדיני וכלכלי ד"ר גבי אביטל מעדיף לשמור על עמימות, "הכיוון הוא מהליכוד וימינה".

בני טוקר , ד' בשבט תשע"ג

ד"ר גבי אביטל
ד"ר גבי אביטל
יוני קמפינסקי

יו"ר חוג הפרופסורים לחוסן מדיני וכלכלי, ד"ר גבי אביטל, מסרב לתת המלצה למי להצביע בבחירות, "כיו"ר חוג הפרופסורים אני מעדיף שלא להמליץ על אף אחד, דעתי ברורה לימין, אבל לא אמליץ על החלוקה הפנימית". 

לדבריו למרות היותו איש ליכוד, ההצבעה אינה אוטומטית, "יש לנו בחוג 500 חברים, אני לא אגיד להם למי להצביע, אבל הכיוון הכללי הוא ליכוד וימינה. אנחנו משתדלים, במיוחד בנושאים עם מחלוקת פנימית כמו היחס לחרדים, שלא להביע דעה. אני אמנם איש ליכוד אבל בקלפי אתלבט עם עצמי, ההצבעה לא אוטומטית".

אביטל אומר לערוץ 7, כי ראשי המועצות ביו"ש שתמכו בנתניהו עשו זאת מתוך הזדהות אמיתית עם הליכוד, "הם חברי ליכוד כבר הרבה שנים וזה בסדר, כמו שיש ראשי ערים שתומכים בעבודה או קדימה אז יש שתומכים בליכוד".

"ראשי מועצות כמו ראשי עיריות זה סוג של התמודדות פוליטית, וזה שיש היום רוב של ראשי ערים שתומכים בימין זה גם כי אתה רוצה להיות קרוב לשלטון ולא רק מטעמים אידיאולוגים", הוא מציין.

"הם באים ומוכרים שני כובעים גם את הצד הציבורי וגם את הצד האידיאולוגי שקשור להתנחלויות ולקרקעות, חלק מהם אנשי ליכוד עוד מלפני המפקד הגדול. הם כנראה השתכנעו מהגישה של נתניהו שראוי שיהיה ליכוד חזק, אבל יש שחולקים על כך", מוסיף אביטל.