חורף...
חורף...פלאש 90

שלומית אשר, יזמת, אשת שיווק ברשת, כותבת, אבל קודם כל, אימא. מספרת בטור אישי, את מה שכולם מטאטאים מתחת לשטיח. להיות אימא זה מתוק, אבל לא תמיד מלקקים דבש.

חורף.

יש כאלו שאוהבים את זה. נהנים לנעול לילדים מגפיים, לצאת החוצה איתם כדי לקפץ בשלוליות, לבדוק כל יום בכמה סנטימטרים  עלתה הכינרת, ולקנות מעיל חדש כל שנה.

כי מה בעצם היה לנו שבוע שעבר?

היתה רוח, היתה סופה. ירד גשם. המון גשם. ואפילו ירד לנו שלג.

ואז בעצם גיליתי שאני לא אוהבת חורף. זה לא פוליטיקלי קורקט להגיד את זה במדינה שצמאה למים, אבל אני באמת לא אוהבת. יותר נכון, תנו לי להישאר מתחת לפוך, עם פיג'מה ושוקו חם, לפחות עד הקיץ..

כי זה קשה להחליף לילדה בת כמעט שנתיים כל שלוש שעות טיטול, שמסתתר מתחת לשתי זוגות מכנסיים, חולצה אחת, סוודר ואוברול.

כי זה קשה לראות ארבעה ילדים מכווצים מול התנור, כי אין מזגן בבית, כי זה לא עושה לאימא שלהם טוב ומייבש אותה.

כי זה מוזר לגלות שנכנסה פתאום רוח חיים בדלת הכניסה, והיא פיתחה ישות עצמאית משל עצמה, ולא משנה כמה תנסי לפתוח אותה, היא תמשוך את עצמה בחזרה ותיסגר.

כי זה כואב לקבל צוואר תפוס, שאת מסתובבת בכל הבית ומסתכלת על התקרה, כדי לזהות עוד נקודות רטיבות, ונזילות שצריך לתקן.זה לא רק כואב. זה גם ממש מבאס.

כי זה קשה שיש ילד בגמילה בבית, שקם רטוב, ולא רק שצריך להחליף לו את הפיג'מה, גם צריך להחליף את כל המצעים ואת שמיכת הפוך שהתרטבה.

כי אפילו שהכרזת שיש יום חופש, ושאף אחד לא באמת ילך היום לגן או לבית הספר במזג אוויר כזה, עדיין יעירו אותך, כמו ביום רגיל בשש בבוקר, ויבקשו שוקו עם קורנפלקס.

כי זה ממש מעצבן לקום בבוקר, ולגלות שהחצר שלך נראית כמו אחרי פוגרום, והרוח פשוט הפכה שברה, הרסה כל מה שהיא יכלה.

כי זה ממש מבאס לגלות שיום אחד הרצפה החליטה לשנות צבע לעצמה, והיא מעדיפה גוון של חום-בוץ.

אבל, אין ספק. יש גם כמה רגעים נחמדים, למרות שהם מעטים, בחורף הזה.

פתאום את מגלה כמה זה כייף יום אחד להישאר כל היום  בבית עם פיג'מה , ולהעדיף נעלי בית מאשר נעלי העקב איתם את יוצאת לעבודה.

פתאום את נזכרת כמה זמן עבר, מאז ששכבתם כולכם על השטיח ושיחקתם פאזלים ולגו ביחד.

פתאום את רואה כמה הילדים שלך מאמינים לילדון ההוא שאמר: "שלפעמים המרק הוא רק תירוץ", שהם מבקשים עוד מנת מרק, רק כדי לשפוך פנימה את השקדים הצהובים.

אבל אין ספק שהכי כייף בחורף, זה לקום בבוקר ולגלות מתחת לפוך ילד אחד שמחבק אותך, כי הוא נכנס למיטה שלך, כשהיה לו קר...