הרב אמנון יצחק
הרב אמנון יצחק פלאש 90

יו"ר מפלגת "כח להשפיע", הרב אמנון יצחק, תוקף בחריפות את ירון ידען בעקבות דבריו בערוץ 7.

הרב יצחק אמר כי מדובר ב"עבריין שהורשע ב-150 שעות שירות לתועלת הצבור על שידול להסגת גבול, משוגע, מגלומן וספק יהודי".

הרב יצחק אומר כי  הרב יעקב סגל כתב עליו בעבר "יהודי עלוב ומעורער בנפשו בשם ירון ידען... שבשגעון גדלות הכתיר עצמו ל`גדול בתורה". הרב יצחק מציין כי בעבר כתב על ידען שופט בית המשפט, טל שחר, דברים חריפים וכי הוא האחרון שיכול לדבר סרה נגד יהודי כזה או אחר.

הרב יצחק מוסיף כי בפסק הדין כתב השופט, "אין איפוא ספק כי מתקיימת הגנת קיום הענין הצבורי, החובה המוסרית והחברתית (ומבחינת הרב סגל - גם החובה החוקית, כרב מוסמך בישראל), להציג את האמת אודות ידען וחבורתו ולהשיב דבר דבור על אופניו ומתקיים יסוד ההגנה על ענין אישי (וצבורי) כשר של קהל היעד של קוראי הפרסומים בבחינת מענה להוצאת לשון הרע של ידען וחבריו על רבני ישראל ושומרי תורת ישראל באשר הם והנתבעים בתוכם...". השופט חייב אז את ידען בהוצאות משפט בסך 22,500 ₪.

הרקע לעימות בין השניים הוא ראיון אתמול שהעניק ידען לערוץ 7 בו יצא במתקפה חריפה נגד הרב אמנון יצחק, "הרב אמנון יצחק משדר אליטיסטיות קיצונית, נוהג בליצנות ומנצל את המצב הנפשי הרעוע של אנשים", אמר ידען בראיון לערוץ 7.

ידען לא מבין "איך אנשים נופלים בפח הזה של הרדידות?" שאל, והוסיף כי הרב יצחק לא למד הסטוריה ולכן לא יכול להרצות על נושאים הסטוריים שקשורים לעם היהודי, "הרב יצחק משקר ומוליך שולל את שומעיו", האשים.

"אני לא מצליח לדבר איתו, הוא לא בר פלוגתא", סיפר ידען והוסיף כי הוא בקשר עם רבנים אחרים שאיתם אפשר לשוחח, אך לא כך עם הרב יצחק, "הרב יצחק משתלח בראשי הציונות, מדבר בחריפות על הרצל והתנועה הציונית ומשתלח בכל מה שרק אפשר בלי 'קייס', זה מעציב אותי מאוד", כך ידען.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו