האם בקרוב בכל המדינה? בנתיים בתל אביב
האם בקרוב בכל המדינה? בנתיים בתל אביבפלאש 90

מזג אוויר חורפי וגשום פקד את ישראל לא מכבר, והנושא זכה לאזכור גם בחדשות בערוצים הבינלאומיים, ובכלל זה בקנדה.

רשת CTV על ערוציה המקומיים בסיקורה את גשמי הברכה בישראל ציינה, כי בירתה ישראל מדינת ישראל היא העיר תל אביב ולא ירושלים. על כך מדווח אתר "שלום טורונטו".

ארגון HonestReporting Canada, העוקב אחר הטיות נגד ישראל והקהילה היהודית בתקשורת הקנדית, מסר כי ההתייחסות לתל אביב כעיר הבירה של ישראל חזרה ונישתה במספר מהדורות חדשות.

"תל אביב מתמודדת עם גשמים כבדים. הסופות גרמו להצפות של כבישים ולכאוס תחבורתי בעיר הבירה של ישראל", אמר כתב CTV בתארו את מזג האוויר.

מייק פגלמן, העומד בראש HonestReporting, פנה ל-CTV ומחה על דרך ההתייחסות של הערוץ לעיר הבירה של ישראל, אשר לדבריו את הניסיון לבצע דה לגיטימציה למעמדה של ירושלים.

בהקשר זה הזכיר פלגמן, כי העיר ירושלים הייתה יהודית יותר מ-3,000 שנה, היא אוחדה לפני 46 שנה והוכרזה כעיר הבירה הרשמית של ישראל.

מחאה קודמת של הארגון הביאה להתנצלות רשמית של העיתון גארדיין, שהודה בטעות וציין, כי תל אביב משמשת המרכז הכלכלי של ישראל ולא עיר הבירה.

עתה, מקווה פגלמן, כי נשיאת CTV, וונדי פרימן, תפרסם הודעת הבהרה דומה ותנחה את העורכים להימנע מטעויות דומות בעתיד.

בהקשר הביע מייק פגלמן אכזבה מהחלטתו של עורך העיתון Waterloo Record להעניק לדר' מוחמד אל-מצרי במה לכתיבת מאמרים.

פגלמן טוען, כי אל-מצרי, בעת שכיהן בתפקיד נשיא הקונגרס האסלאמי קנדי (CIC) בשנת 2004, השיב בחיוב לשאלת המראיין "אם כל אדם בישראל מעל לגיל 18 וללא קשר למין הוא מטרה לגיטימית (לטרור)?”.

עוד מציין פגלמן, כי בראיון ל"גלוב אנד מייל" חזר אל-מצרי על עמדתו. “לישראל יש צבא העם וגיוס (חובה), ולכן הם (המגויסים) נחשבים מטרות לגיטימיות", אמר מצרי. "הם חלק מהכוח הכובש, והפלסטינים רואים בהם מטרות לפיגועי התאבדות ולפיגועים בדרכים אחרות".