פרס החמ"ד למיזם 'הבוגרות – עלינו'

בימים בהם קובלים מורים על העומס המוטל על כתפיהם בולט מיזם שהקימה מורה-סטודנטית להרחבת אחריות האולפנה גם לבוגרותיה.

שמעון כהן - ערוץ 7 , ז' בשבט תשע"ג

סטודנטיות מכללת אורות ישראל אלקנה
סטודנטיות מכללת אורות ישראל אלקנה
פרסומי ישראל
בין הזוכים בפרס 'מורי המאה' של החמ"ד ניתן למצוא גם יפעת חג'בי, סטודנטית במכללת "אורות ישראל" ומורה לקולנוע באולפנת זבולון שקיבלה את הפרס על הקמת גוף שכל תפקידו ללוות, לקדם ואפילו לגבש את בוגרות האולפנה.

במיזם שהקימה מבקשת חג'בי לומר כי "גם כשהתלמידות שלנו עוזבות את הקן אנחנו עדיין אחראים להן ולרווחתן".

נזכיר כי עם חג'בי זכו בפרס שהוענק ב'מרכז מורשת בגין' שבירושלים עוד 99 מורים ממערכת החינוך הממלכתי דתי לגווניה.

בימים בה נשמעות לא מעט תלונות על העומס המוטל על כתפיהם של מורים בולט המיזם שהקימה חג'בי היותו מגדיר מחדש את תחומי האחריות של ביה"ס ומגדיל אותן הרבה מעבר למצופה.

המדובר הוא במדרשת 'מקימי', מדרשה שבמסגרתה נפגשת חג'בי בכל שבוע עם הבוגרות לשיחות ייעוץ בתחומים שונים. כמו כן היא מזמינה מגוון מרצים לשיחות והרצאות שיעשירו ויכשירו את עולמן הפנימי של הבוגרות.  

חבר השופטים ציין בהודעת הזכייה כי "חג'בי היא מורה אהובה היוצרת קשר אישי עם מרבית הבוגרות הרואות בה מורה שניתן להתייעץ איתה בכל עניין ועניין".

הרב פרופ' נרי'ה גוטל, נשיא מכללת 'אורות ישראל', ציין: "חז"ל דימו את המלמדים לכוכבי השמיים, מכללת אורות ישראל גאה לטפח כוכבים. יפעת חג'בי היא כוכב קטן שעתיד להיות כוכב גדול. זהו כבוד גדול עבורנו שסטודנטית שלנו זוכה בפרס הצטיינות בחמ"ד".

חגבי עצמה התיחסה לזכייתה ואמרה: "שמחתי מאוד לשמוע על הזכייה, זו הרגשה טובה, שמעריכים מורה על ההשקעה שלה ומעצימים אותה, הכרת הטוב מסוג זה נותנת לי ולמורים נוספים את הכוח להמשיך ולתת מעצמנו לטובת התלמידות והתלמידים שהם דור העתיד של עם ישראל. דווקא היום כשיש כרסום במעמדו של המורה, מיזמים מסוג זה הם התשובה ההולמת להמשיך ביתר שאת בעשייה ברוכה וחשובה".
test770