האהבה לאדם, לחלש ולנזקק טבועה ביצר האדם. זהו המסר הברור שעולה מהסרט החדש "סיני בטייק אווי".

הרחק מאדמת ישראל, בפרברי ארגנטינה, מתרחשת הדרמה הקסומה ושובת לב שבמרכזה רוברטו, בעליה של חנות לחומרי בניין, איש כפייתי, נרגן וחסר סבלנות, שבזמנו הפנוי אוסף כתבות מפתיעות מהעיתונים ברחבי העולם.

יום אחד מבחין רוברטו בגבר סיני שנזרק ממונית. בניגוד לאופיו (כבר בדקות הראשונות של הסרט), הוא עוזר לאיש הקטן והצנום לקום על רגליו ומנסה  בכל דרך, לעזור לו למצוא את הדוד אותו הגיע לחפש בארץ הזרה. המשימה, כך מסתבר לאורכו ולרוחבו של הסרט, אינה פשוטה, ועד מהרה מוצא עצמו רוברטו תקוע עם סיני זר בביתו.

הכוכב הארגנטינאי ריקארדו דארין, מככב בסרט שזכה בפרס הסרט הלטינו-אמריקאי הטוב ביותר, והוא מוכר היטב בארץ מן הסרט זוכה האוסקר לסרט הזר, משנת 2010 ,"הסוד שבעיניים" ומשלל סרטים נוספים בהם הופיע.

ריקארדו, יליד בואנוס איירס, החל להופיע בתיאטרון ובקולנוע מאז שהיה ילד קטן. את התפקיד הראשון שלו גילם בגיל 10 לצד הוריו השחקנים ריקארדו דארין האב ורנה רוקסנה. והוא מקפיד לשלב בין הקולנוע לטלוויזיה ולעולם התיאטרון. גם אחותו היא שחקנית ובנו הצעיר כבר הופיע בכמה סרטים וסדרות טלוויזיה. אני מספר את סיפורו, כיון שזו חלק מהדמות. מחד נרגן ורוגז ומאידך טוב לב שאין כמותו.

יופיו של הסרט הוא בתוכנו. לא נראה כאן, תמונות נוף מרהיבות, לא נראה כאן שלל שחקנים. די בשניים – שלושה שחקנים טובים כדי להביא סיפור אנושי טוב וחם למסכי הקולנוע.

 סרט נפלא, חם, אוהב ועם הרבה מסר לכולנו סביב הפסוק  וההסבר האמיתי של "ואהבת לרעך כמוך".

הסרט צולם בארגנטינה ובספרד ומיד עם יציאתו לאקרנים בארגנטינה הפך להצלחה ענקית. כבר בשבוע הראשון צפו בו למעלה מ 200 אלף צופים. הישג לו זכה סרט אחד בלבד בשנים האחרונות בארגנטינה, "הסוד שבעיניים" זוכה האוסקר לסרט הזר משנת 2010 גם הוא בכיכובו של ריקארדו דארין. לא להחמיץ. טוב לב, זה ערך שרצוי להפנים.