זעם בש"ס: נתניהו הוא שעיכב את הוזלת הדיור

בש"ס זועמים על הניסיון של נתניהו לתלות בהם את הכישלון בהורדת מחירי הדיור, ומזכירים כי מינוי כחלון תלוי בחקיקה שניתן גם לטרפד.

שלמה פיוטרקובסקי - ערוץ 7 , י' בשבט תשע"ג

קריטריון מפלה. אטיאס
קריטריון מפלה. אטיאס
פלאש 90

בסיעת ש"ס זועמים על החלטת ראש הממשלה נתניהו להודיע, כי לאחר הבחירות יפעל למינוי השר משה כחלון ליו"ר מועצת מנהל מקרקעי ישראל.

במפלגה טוענים, כי מזה זמן רב מנסה נתניהו לתלות בשר השיכון אריאל אטיאס את האשם בכל הנוגע לכשלון רפורמת הדיור הדו שלבית, בעוד מי שמנע את הצלחתה הוא דווקא ראש הממשלה.

בש"ס מסבירים, כי היה זה נתניהו אשר עצר מהלכים שניסה השר אטיאס להוביל במסגרתם יוזלו מחירי הקרקע באופן שיאפשר להוזיל גם את מחירי הדירות.

"מגוחך לשמוע מנתניהו, יומיים לפני הבחירות, שהוא מבקש מכחלון להוריד את מחירי הקרקע. זה דבר שנתניהו התנגד לו בתוקף עם שר האוצר שטייניץ ונאבק בי כשביקשתי הנחות לזוגות צעירים וחיילים משוחררים. מפני שמדיניות נתניהו היא לספסר בקרקעות המדינה ולהעשיר את קופת האוצר ב-8 מיליארד שקל בשנה האחרונה מהמנהל, בעקבות שיווק שיא של קרקעות שביצעתי", אמר שר השיכון אריאל אטיאס.

בש"ס מוסיפים ומזכירים, כי מבחינה חוקית מינוי של כחלון לתפקיד כלל איננו יכול להתבצע, זאת משום שעל פי חוק שר השיכון הוא זה אשר עומד בראש מועצת מנהל מקרקעי ישראל.

במפלגה מציינים, כי אם יבקש נתניהו לשנות את החוק על מנת להכשיר את מינוי כחלון לתפקיד הוא עשוי בהחלט להיתקל בהתנגדות מצד שותפותיו הקואליציוניות העתידיות, שתהפוך את הכוונה ללא מעשית.