רובינשטיין: זהירות מתעמולה ביום הבחירות

יו"ר ועדת הבחירות המרכזית, השופט רובינשטיין, מחדד את הנהלים בכל הנוגע להופעות פוליטיקאים בתקשורת החל מהערב ועד לסיום ההצבעה.

שלמה פיוטרקובסקי - ערוץ 7 , י' בשבט תשע"ג

טרם החליט. יו"ר ועדת הבחירות השופט רובינשטיין
טרם החליט. יו"ר ועדת הבחירות השופט רובינשטיין
פלאש 90

יו"ר ועדת הבחירות המרכזית לכנסת ה-19, השופט אליקים רובינשטיין, פנה במכתב לבאי כוח הרשימות ומנהלי אמצעי התקשורת בנוגע לאיסור תעמולת הבחירות ביום הבחירות.

השופט מציין במכתבו, כי בעקבות פנייתו של מנהל החדשות ברדיו "קול חי" הוא רואה לנכון להזכיר את הוראות החוק, לפיהן "משעה 7 בערב ביום שלפני הבחירות ובכל יום הבחירות לא תהיה תעמולת בחירות על ידי אסיפות, תהלוכות, רמקולים או שידורים ברדיו ובטלויזיה".

לאור זאת קובע רובינשטיין, כי "הופעה של מועמדים בבחירות לכנסת ברדיו ובטלויזיה עד יום הבחירות וביום הבחירו אינה אסורה כשלעצמה. יחד עם זאת, וכפי שציינתי זה מכבר, יש להקפיד כי הופעה כאמור אינה גולשת לדברי תעמולה אלא שהיא נשמרת "חדשותית" במהותה, כגון בעת הצבעתם בקלפי, וכי אם היא גולשת לדברי תעמולה - יש להפסיקה באופן מיידי".

רובינשטיין מוסיף ומדגיש, כי "אין מניעה להשמיע את קולות המועמדים בבחירות לכנסת הקוראים לצאת ולהצביע - ובלבד שאין מדובר בקריאה להצביע לרשימה פלונית, אלא בקריאה כללית להשתתפות בבחירות ולמימוש זכות ההצבעה".

נזכיר כי אמש אסר רובינשטיין את שידור מסיבת העיתונאים, בה הכריז ראש הממשלה על כוונתו למנות את השר משה כחלון לתפקיד יו"ר מועצת מנהל מקרקעי ישראל לאחר הבחירות, וזאת משום שמדובר בתעמולת בחירות..