הירוקים: לא נפסיק את קמפיין הילד הנחנק

יו"ר רשימת הירוקים, עו"ד עמיר מלצר, מסרב להפסיק את הקמפיין הטלפוני בו נשמע ילד נחנק, זאת למרות פניות של אזרחים שנבהלו ממנו.

שלמה פיוטרקובסקי - ערוץ 7 , י' בשבט תשע"ג

טרם החליט. יו"ר ועדת הבחירות השופט רובינשטיין
טרם החליט. יו"ר ועדת הבחירות השופט רובינשטיין
פלאש 90

יו"ר רשימת הירוקים לכנסת, עו"ד עמיר מלצר, שיגר לפני שעה קלה את תשובתו ליו"ר ועדת הבחירות אליקים רובינשטין, והודיע כי המפלגה לא תפסיק את הקמפיין הטלפוני בו פתחה.

נזכיר, כי השופט רובינשטיין דן בבקשה של אזרחית להורות למפלגה להפסיק את השימוש בהקלטה של ילד הנחנק מזיהום אוויר, בשיחות טלפון המופנות לאזרחים.

בתשובתו מציין עו"ד מלצר, כי "המבקשת לא הצביעה על סעיף בחוק שמכוחו היא סבורה כי יש ליו"ר ועדת הבחירות סמכות להתערב בקמפיין המודבר. בשל האמור לעיל המשיבה אינה יכולה להתייחס ספציפית לטענות המבקשת".

לדבריו, "המשיבה (מפלגת הירוקים - ש.פ.) לא מצאה בחוק שום עילה או סעיף בחוק הבחירות דרכי תעמולה שפוסל את הקמפיין המדובר או מאפשרת את התערבות יו"ר ועדת הבחירות. החוק מתייחס לפרסום מודעות חוצות, מודעות בעיתונים המודפסים, ותעמולה בתקשורת האלקטרונית".

מלצר מתייחס גם לתוכן השיחה, אשר על פי הטענה מבהיל את העונים לטלפון, ומציין כי "מדובר בשיחה שהטקסט שלה הינו: "אמא אין לי אוויר, אמא, בבקשה תנו לי אוויר תצביעו ירוקים" המשיבה סבורה שאין בתוכן הזה משהו מבהיל ובחינת העניין הינה סובייקטיבית לחלוטין ובעיני המתבונן המשיבה תזכיר שכל הרשימות עוסקת בהבהלת הציבור, רק לפני כמה שבועות רשימת קדימה יצאה בקמפיין מודעות חוצות עם פטריית עשן של פיצוץ גרעיני וטקסט "ביבי יסבך אותנו" רשימות אחרות מצביעות על רשימות יריבות ואומרות שהן יהרסו את הכלכלה, את החברה, את הדמוקרטיה ועוד ועוד".

"המשיבה סבורה כי הנתונים האמתיים המצביעים על כך כי 1,100 אנשים מתים מזיהום אוויר מדי שנה רק בגוש דן, וכי 28,000 ילדים מתאשפזים כל שנה בגלל מחלות נשימה וכי כל שנה נוספים למעגל החולים בישראל 26,000 חולים חדשים בסרטן , נתונים שלא נחשפים בפני הציבור הינם מבהילים בהרבה מהקמפיין המדובר. לאור האמור לעיל המשיבה אינה מוצאת כל דופי בפרסום הקמפיין המדובר שהינו חלק מתפיסת עולמה", חותם מלצר את תגובתו.