בנט תחת מתקפה חרדית בכותל

יו"ר הבית היהודי הותקף במהלך ביקורו בכותל המערבי בידי חרדים קיצונים שגידפו אותו: 'זבל', תוריד כיפה, חצוף, רוצה לגייס אותנו'.

חזקי ברוך - ערוץ 7 , י' בשבט תשע"ג

קבוצת חרדים קיצוניים תקפה את יו"ר הבית היהודי, נפתלי בנט, והטיחה בו גידופים בהאשמות שהוא מעוניין לגייסם, במהלך ביקורו בכותל המערבי.

בנט הגיע אל הכותל לתפילה לקראת יום הבחירות מחר, שם זכה לקריאות עידוד רבות מקרב הציבור שבמקום, אולם תוך כדי הסיור התפרצה לעברו קבוצת חרדים והטיחה בו גידופים קשים 'זבל', 'אתה זבל. רוצה לגייס אותנו', 'יא חצוף תוריד את הכיפה', אמהות בוכות בלילה' וקריאות דומות.

מאבטחים שהיו במקום הרחיקו את המתפרעים מהמקום ובנט המשיך בסיורו בו הגיע גם ללשכת רב הכותל הרב שמואל רבינוביץ' שם נועדו השניים ולאחר פגישתם נכנס לרחבת הכותל עצמה לתפילה.

גם בדרכו לכותל הותקף בנט בידי חרדי קיצוני נוסף שהורחק בידי שוטר. בנט עצמו קרא לעבר תוקפיו: "אני אוהב אתכם, אתם אחים שלי".

לאחר התפילה אמר בנט: "לפני כאלפיים שנה היה לנו כאן בית. הייתה לנו מדינה יהודית בארץ ישראל. איבדנו את הבית בגלל שנאת חינם ופלגנות. בגלל שהפכנו קבוצות קבוצות. אנחנו היום במסע מוצלח לאחד את עם ישראל, את כולם, דתיים, חילוניים, חרדים, אשכנזים וספרדים, עולים וותיקים. כולנו יחד. אני מתפלל לבורא עולם שיתן את הכוח לאחד את עם ישראל כולו ולהחזיר את הנשמה היהודית לעם ישראל".