עיתונאי ראשון מתנצל

העיתונאי דוד בן בסט התנצל על שכינה את אורית סטרוק "כהניסטית". סטרוק בתגובה: מציאות בה אפגע בחיילים - תלושה מהמציאות.

עדו בן פורת - ערוץ 7 , י' בשבט תשע"ג

העיתונאי דוד בן בסט התנצל על שכינה את אורית סטרוק "כהניסטית".

במהלך ראיון שקיים בן בסט ב'רדיוס', עם ח"כ יריב לוין (ליכוד) שאל אותו המראיין האם הליכוד 'מסתיר' מועמדים לכנסת ומתוך כך הגיע גם ל'הסתרה' של חברי הכנסת המיועדים במפלגת הבית היהודי, "מי מופיע עכשיו איילת שקד ובנט. אבל למשל את אורית סטרוק שנחשבת ימנית כהנא, ממש ימנית כהנא, שמו אותם בצד. היא לא מדברת".

"סיפר לי פה אחד מחברי הכנסת בשבוע שעבר שהילדים שלה צולמו שהם יורקים על חיילי צה"ל", כך בן בסט בתוכנית הרדיו.

לזכותו של ח"כ לוין יאמר כי תיקן מיד את בן בסט והדגיש בפניו כי אורית סטרוק "איננה מחסידי הרב כהנא" והוא ממליץ לא להתייחס לשמועות.

באמצעות עורכת הדין אורית יפת ממשרדו של עו"ד נדב העצני נשלח מכתב התראה לבן בסט, שמיהר להודות בטעות והתנצל בזה הלשון: "בתוכנית 'הנבחרים' ששודרה בתאריך 11 בינואר שודר ראיון עם חבר הכנסת יריב לוין. בראיון צוינו על ידי דברים שיוחסו על ידי אחרים לאורית סטרוק ולילדיה".

"אני מבקש להבהיר כי אין ולא היתה לי שום כוונה לייחס לגב' סטרוק או לילדיה עמדות כהניסטיות או התנהגות לא ראויה כלפי חיילים. הדברים נאמרו בתום לב ואני מתנצל אם הם נפגעו מהדברים", כך בן בסט.

אורית סטרוק אמרה בתגובה, "אני שמחה שמר בן בסט חזר בו מהדברים ומעריכה את יכולתו להודות בטעותו. אני מקווה שגם עיתונאים נוספים שהרשו לעצמם להגיד עלי דברים לא נכונים מבלי לבדוק את העובדות הפשוטות, יחזרו בהם מרצונם הטוב ויימנעו מכך גם בעתיד. כל מי שמכיר אותי יודע עד כמה מציאות שבה אני או בני משפחתי נפגע בחיילים היא הזויה ותלושה מהמציאות".

אנשיה של סטרוק מציינים עוד כי מכתב התראה באמצעות עורך דין נשלח לעיתונאי 'ידיעות אחרונות' נחום ברנע, על שכינה את סטרוק "פורעת חוק".