הנשיא וראש הממשלה פתחו את יום הבחירות

נשיא המדינה, ראש הממשלה וחברי כנסת רבים פתחו את בוקר הבחירות בקלפי סמוך למקום מגוריהם. פרס: היום המדינה מבקשת מהאזרחים להצביע.

חזקי ברוך - ערוץ 7 , י"א בשבט תשע"ג

ליברמן בקלפי
ליברמן בקלפי
פלאש 90

ראש הממשלה, בנימין נתניהו, היה הבוקר (שלישי) מהראשונים להצביע בקלפי ברחביה שבירושלים. נתניהו הגיע עם רעייתו ובניו ולקול תקתוק מצלמות העיתונאים שלשל את פתק ה'מחל' שלו לתיבת הקלפי.

מיד לאחר שהצביע, נסע ראש הממשלה, ביחד עם בניו, להטמין פתק בכותל המערבי בו כתב: בעזרת השם למען עתיד ישראל. ראש הממשלה אמר, "אני בא כל פעם לכותל, כדי לגעת בסלע קיומנו, ואני נושא תפילה למען עתיד ישראל ועתיד עמנו".

נשיא המדינה, שמעון פרס, הצביע הבוקר בשעה 08:30 בבית ספר תיכון סמוך לבית הנשיא. לאחר שהצביע קרא פרס לקרוא לאזרחי ישראל לממש גם הם את זכותם הדמוקרטית, "להצביע בעד מדינה חופשית, דמוקרטית, יפה. היום המדינה מבקשת מהאזרחים להצביע".

יו"ר הבית היהודי נפתלי בנט ורעייתו גילת הגיעו להצביע בקלפי לבחירות במשכן למוזיקה ולאמנויות ברעננה.

יושב ראש מפלגת עוצמה לישראל ח״כ מיכאל בן ארי יצא הבוקר להצביע למפלגתו בקלפי ואמר ״כל מה שנשקיע היום נקבל בארבע שנים הקרובות, כל פתק ׳נץ׳ הוא מתנה לזועבי וטיבי״ אמר בן ארי.

אריה דרעי מראשי ש"ס הצביע בקלפי בבית ספר בירושלים. יו"ר ישראל ביתנו, אביגדור ליברמן, ליברמן הצביע בקלפי ביישוב נוקדים.

יו״ר ״יש עתיד״ יאיר לפיד הצביע הבוקר בקלפי ליד ביתו בתל אביב עם אשתו ליהיא ובנו יואב. בסיום ההצבעה אמר לפיד, "הצבעתי עכשיו בפעם הראשונה בחיי לעצמי, שזה בכל זאת חוויה קצת שונה מן הרגיל. אני אומר לאנשים, אתם יודעים מה, תצביעו למי שתצביעו, העיקר שתלכו להצביע, זה חשוב מאין כמותו".

"הקלישאה הזאת על חגיגה של דמוקרטיה היא הופכת להיות יום עצוב, אם אנשים לא יוצאים מהבית ולהגשים. זו לא רק זכות דמוקרטית, זו חובה דמוקרטית. ואם אתם כבר שם, אז תחשבו בכלל למי כדאי לכם להצביע, בלי שאני עושה תעמולת בחירות אסורה, שיהיה לכם יום טוב ולכו להצביע, הוסיף לפיד.

יו"ר התנועה לבני הצביעה בקלפי שליד ביתה בתל אביב, "אני מתרגשת היום ומקווה שכל אחד ואחת מהמצביעים יחשבו בבואם לקלפי על ההחלטות הגדולות שצריך לקבל ויבחרו במי שמנוסה ומסוגל לקבלן. הפתק הזה ששמתי בקלפי כולל בתוכו מבחינתי את התקוות של עם ישראל כולו- כל אותם אנשים שלא רוצים עוד ארבע שנים של נתניהו והממשלה שלו, כל מי שמודאגים ובצדק מהבידוד של ישראל ומהתהליכי ההקצנה הפנימיים בה".

"אני מקווה שעם ישראל יקום בבוקר עם חיוך על הפנים- כל מי שרוצה לראות כאן ישראל אחרת צריך להצביע לתנועה בראשותי, לי ולחבריי, אנחנו בעלי הניסיון שיכולים לשנות את המציאות הזאת", הדגישה לבני.

נשיא מועצת גדולי התורה של ש"ס, הרב עובדיה יוסף, הגיע סמוך לשעה 9:00 להצביע בבית ספר 'נועם בנות' בשכונת קריית משה בירושלים.

מועמד מספר 9 בבית היהודי, מוטי  יוגב, הצביע הבוקר בבחירות לכנסת ה-19 בקלפי ביישוב דולב. "הקב"ה בוחר בעמו ישראל באהבה ואנו כולנו בוחרים היום טב לישראל", אמר יוגב.

מספר תשע ברשימת "התנועה", מרב כהן, ילדה הבוקר את בתה הבכורה ולכן נבצר ממנה לממש את זכותה הדמוקרטית. צירי הלידה תקפו את כהן במטה המפלגה הלילה ומשם היא הובהלה לבית החולים "איכילוב", כשיושבת ראש מפלגתה, ציפי ליבני, מלווה אותה לחדר הלידה.טוען....