הרב רונצקי: השמועות בשם הרב טאו, שקר וכזב

הרב אבי רונצקי קובע כי כל המסרונים וההודעות בשמו של ראש ישיבת הר המור להצביע לעוצמה לישראל, הם עורבא פרח.

בני טוקר , י"א בשבט תשע"ג

הרב הצבאי לשעבר וראש ישיבת איתמר, תא"ל במיל' הרב אביחי רונצקי, אומר לערוץ 7 כי השמועות שמופצות מאז אתמול, על תמיכה כביכול של הרב טאו ברשימת עוצמה לישראל, הם שקר וכזב.

"כולנו כמו רבים מבני הציונות הדתית, שותים בצמא את תורתו של מורנו ורבנו הגאון הרב צבי טאו שליט"א, ראש ישיבת הר המור. מאז אתמול מפיצים בשמו שהוא הביע תמיכה בעוצמה לישראל. בדקנו במקורות הכי ראשוניים בביתו של הרב צבי טאו וזה הוכחש לחלוטין. דיברנו עם אנשי ביתו, הוא אמר שלא היו דברים מעולם. הרב טאו לא קורא להצביע לאף מפלגה, כל המסרונים וההודעות בשמו הם שקר", הדגיש הרב רונצקי.

הרב רונצקי מפריך את הטענות לפיהן הבית היהודי יתמוך בנישואין אזרחיים, גיור המוני ובתחבורה ציבורית בשבת, "כמי שנמצא בהנהגת הבית היהודי ויושב בישיבות הסיעה מדי שבוע, אני אומר בפה מלא, לא היו דברים מעולם. גם הדברים בשמה של איילת שקד הוצאו מהקשרם. הבית היהודי מתנגד לנישואין אזרחיים, מתנגד לגיורים המוניים ולתחבורה ציבורית בשבת, אנחנו מפלגה דתית הנוהגת על פי תורת ישראל וההלכה".

הוא מקווה כי יום הבחירות החגיגי יסתיים עם תוצאות טובות, "התחושה היא של רוממות נפש, רבים כולל אני הולכים היום בחולצה לבנה, כמו יום חג. העם בוחר את נציגיו היהודים לכנסת ולממשלה אחרי שאלפי שנים זה לא היה, ב"ה שזכינו".

תגובת עוצמת ישראל: "השיטה הידועה של הבית היהודי היא להפריח בלון, ואז לפוצץ אותו אלא שבכתבה יש דברי לשון הרע נגד עוצמה לישראל. אנשי עוצמה לא הפיצו מסרונים כפי שנכתב, מהכתבה לא ברור מי הפיץ את המסרונים אם בכלל (אולי אלה תלמידי הרב טאו) ומכל מקום הניסיון בכתבה הוא ליצור הכפשה כלפי עוצמה. על כל הכפשה כזאת נאלץ להגיב בתביעת דיבה".