עו"ד פאפו: הליכוד משלם את מחיר השאננות

עו"ד פאפו אינו מבין מדוע מפלגתו הפקירה את הרחוב ליריבים משמאל, "חוץ מהמלחמה בבנט, הם שמרו על פאסיביות, זה יעלה להם ביוקר".

בני טוקר , י"א בשבט תשע"ג

עו"ד פאפו: הליכוד משלם את מחיר השאננות-ערוץ 7
הליכוד ביתנו
צילום: פלאש 90

עו"ד אהרון פאפו, קובע כי הליכוד שגה באסטרטגיית מערכת הבחירות, "מעולם לא הייתה התנהלות כל כך פאסיבית מצד מפלגת השלטון".

"כשמפא"י שלטה במדינה, היא מעולם לא השאירה בידי יריביה את הזירה. אני זוכר את כל אסיפות הבחירות, את המשאיות עם הרמקולים, בן גוריון ניהל את מערכת הבחירות בצורה אקטיבית עם התערבות אישית", מזכיר פאפו.

הוא סבור כי מישהו נתן לנתניהו עצה לא נכונה, "זו התנהלות מוזרה של הליכוד, שבחרו באסטרטגיה של שקט, ושל פאסיביות. חוץ מלהתנפל על בנט, שזה דבר בפני עצמו מצחיק, שהרי הוא בא מקרבם, לא ראינו כאן דם בעיניים. אולי הם חשבו שהחיבור בין נתניהו לליברמן יפעל לטובתם, אבל זו טעות. אסור להשאיר את השטח ליריב הפוליטי. בכל מקום ראינו שלטים של המפלגות היריבות, הליכוד לא היה נוכח. הפאסיביות תעלה להם בעשרה מנדטים", אומר פאפו לערוץ 7.

פאפו קובע, כי אזרחים רבים מצביעים לא על פי צו מצפונם אלא על פי הנוכחות בשטח, "יש ספר שנקרא,  "מרד ההמונים", שחיבר הסוציולוג הספרדי אורטגה. שם נכתב שתשעים אחוז מהאוכלוסייה, הם לא בעלי חשיבה עצמאית פוליטית, הם לא משקיעים בזה זמן, כי זה לא מעניין אותם. אותם תשעים אחוז מושפעים מהעיתונים, מהטלוויזיה והרדיו. לצערי במערכת הבחירות הנוכחית, התעמולה הייתה לא בידיים של הליכוד, היריבים שלטו בשטח ובעיתונים. הלכת לרחוב ולא ראית אותם, חבל מאוד שזה המצב".