בנט: חזרנו למרכז המפה הפוליטית

יו"ר הבית היהודי, נפתלי בנט: עשינו היסטוריה, הפסקנו להיות מפלגה מגזרית סקטוריאלית. ח"כ אריאל בירך "שהחיינו" בשם ומלכות.

עדו בן פורת, הבית היהודי , י"ב בשבט תשע"ג


 
יו"ר הבית היהודי, נפתלי בנט, הגיע הלילה למטה המפלגה בכפר המכביה ונאם בפני מאות פעילי המפלגה שחיכו לו במקום יחד עם חברי הכנסת הנבחרים וכלי תקשורת רבים מהארץ והעולם.
 
"אחים ואחיות שלי, היום הקמנו בית חדש במדינת ישראל! בית של דתיים, חילונים, חרדים, יהודים, דרוזים, ערבים, גברים ונשים, עולים וותיקים, ספרדים ואשכנזים. היום ישראל חוזרת לעצמה. היום הקמנו בית חדש למי שרוצה ישראל שבטוחה בעצמה וישראל שמאמינה בכוחה. היום הקמנו בית חדש שיודע לשמור על תושביו לא רק עם בטון ומקלטים אלא עם תעוזה ורוח לחימה, ממש כמו פעם, אויבינו ידעו שעם מדינת ישראל לא מתעסקים. היום הקמנו בית חדש לכל מי שאוהב את צה"ל ואת לוחמיו וכל מי שלא מוכן שיכבלו ללוחמינו את הידיים, ולא מוכן שיקראו להם 'פושעי מלחמה' מבית ומחוץ", פתח בנט.
 
"היום הקמנו בית חדש שלא יהיה שבוי בידי קבוצות אינטרסים של טייקונים וועדים כוחניים אלא ילחם למען הורדת המחירים ולמען הורדת יוקר המחיה לכל עם ישראל. אנחנו ניבחן האם נלחם למען כל העם כמו שאנו יודעים להילחם על ארץ ישראל, בזה ניבחן. בבית הזה נפעל לייצר שוויון הזדמנויות לכל ילדי ישראל, ילד שנולד בירוחם יהיה לו את אותם סיכויים להצליח בחיים כמו ילד שנולד ברמת השרון, זו האחריות שלנו", אמר בנט.
הקמנו בית חדש למי שרוצה ציונות גאה ולא מתרפסת. בית למי שמוכן להגיד בקול גדול 'אני לא מהאום אני לא אובייקטיבי, אני בעד מדינת ישראל', תמיד בעד ישראל! ואנחנו לא נתנצל על זה לעולם
 
"היום הקמנו בית חדש, עם כל מי שרוצה שכל ילד בעם ישראל דתי וחילוני ידע מי היה הרמב"ם, יוני נתניהו, עמנואל מורנו, ש"י עגנון וחנה סנש, בית בו כל ילד יכיר את התנ"ך וידע מה זה קידוש. שכל ילד יכבד את הוריו ואת המורים שלו, היום הקמנו בית חדש למי שרוצה ציונות גאה ולא מתרפסת. בית למי שמוכן להגיד בקול גדול 'אני לא מהאום אני לא אובייקטיבי, אני בעד מדינת ישראל', תמיד בעד ישראל! ואנחנו לא נתנצל על זה לעולם. היום הקמנו בית חדש לכל מי שאוהב את ארץ ישראל, בית לכל מי שמרגיש ברגבי אדמתנו את טביעות רגליהם של אברהם אבינו, יצחק אבינו ויעקב אבינו שהלכו כאן ממש. אין שני נרטיבים ואין שתי אמיתות, יש אמת אחת והאמת הזו פשוטה מאוד - ארץ ישראל שייכת לעם ישראל", אמר.
 
"הבית הזה הוקם על קרקע יציבה ויסודית, הציונות הדתית היתה שותפה מרכזית בהרכבת המדינה והיתה מגדלור לאורך שנים בשקט ובצנעה. ערי ישראל כמו עכו, לוד ובאר שבע מלאות בגרעינים חברתיים של אנשים שלנו שמוסרים את הנשמה שלהם למען עם ישראל כל יום כל היום. היום אנחנו חזקים ובטוחים מספיק בדרכנו, אנחנו יודעים שהמשימה של הדור של כולנו היא להחזיר את הנשמה היהודית לעם ישראל. אנחנו נצעד למשימה זו בביטחון כפי שידענו לצעוד אל כל משימה שהביאה לנו ההיסטוריה מימי בן גוריון ועד ימינו", אמר בנט.
 
"היינו שותפים מרכזיים בממשלות ישראל מימין ומשמאל, תמיד נושאים בנטל ונכונים לקריאה, היום אנחנו שוב עושים הסטוריה שלא היתה כמותה מאז ומעולם. בתחילה ביצענו איחוד הסטורי של המפלגות שלנו ועל כך תודתי העמוקה לשותפי ורעי חבר הכנסת המסור והמופלא אורי אריאל. היום החזרנו את בני הציונות הדתית להיות שוב גורם מרכזי ומשפיע בהנהגת מדינת ישראל בשנים הבאות. חזרנו למרכז המפה הפוליטית. אבל היום עשינו עוד הסטוריה, הפסקנו להיות מפלגה מגזרית סקטוריאלית, הבית שלנו היום הוא לכל עם ישראל. אני מתחייב בפניכם היום שנהיה שליחים נאמנים לכל עם ישראל.
 
הבטחנו שמשהו חדש מתחיל וממחר עלינו להתחיל לקיים ונוכל לקיים כולנו רק אם נצטייד באמונה וענווה ולא ננטוש את האמונה והענווה אף לרגע לאורך הדרך שנכונה לנו", אמר. 
 
"אני רוצה לומר תודה לכם, למאות ואלפי הפעילים המדהימים שחרשו את מדינת ישראל בחודשים האחרונים, אני אוהב אתכם, אתם גדולים, תודה רבה! אני רוצה להגיד תודה לכל חברי הסיעה המדהימה, תודה לקודמיי בתפקיד השר הרב דניאל הרשקוביץ, חבר הכנסת המסור זבולון אורלב. תודה לך. כדברי הרב קוק, 'אם נחרבנו ונחרב העולם עימנו על ידי שנאת חינם נשוב להיבנות והעולם עימנו יבנה באהבת חינם'. רבותיי, אני חושב שאני מדבר בשם כולכם והאמת בשם כל עם שראל כשאני אומר שאני אוהב את ארץ ישראל, את תורת ישראל, את מדינה ישראל ואת חיילי צבא ההגנה לישראל".