לבני מתרצת: נכנסנו באיחור למירוץ

ציפי לבני כינסה את סיעת 'התנועה' עם ששת חברי הכנסת המיועדים, והסבירה מדוע מפלגתה קבלה מנדטים ספורים בלבד.

עדו בן פורת - ערוץ 7 , י"ב בשבט תשע"ג

לבני מתרצת: נכנסנו באיחור למירוץ-ערוץ 7
מסבירה. ציפי לבני
פלאש 90

ציפי לבני כינסה (רביעי) את סיעת 'התנועה' עם ששת חברי הכנסת המיועדים, והסבירה מדוע מפלגתה קבלה מנדטים ספורים בלבד.

"זה לא סוד שנכנסנו מאוחר למירוץ ולא סוד שהאמנו שהנושא שאנחנו מאמינים בו ולא נפסיק לרגע להאמין בו – הנושא המדיני – יקבלו ביטוי גדול יותר, אבל זו הדמוקרטיה", אמרה לבני במטה המפלגה בתל אביב.

לדבריה, עצם העובדה שהנושא המדיני התחזק בזכותה בשיח הציבורי, "זה דבר שאף אחד לא יוכל לקחת לנו, חזרתי ואמרתי ששלום הוא לא מילה גסה, שנפעל להשיגו ושנילחם על הנושא הזה. זו לא סיסמת בחירות אלא מהות וכך נמשיך לעשות".

"הדבר השני שאף אחד לא יוכל לקחת מאיתנו הוא שכפי שאמרתי ביום כניסתי – המטרה היא להגדיל את הגוש שיעמוד מול הימין הקיצוני – האשימו אותנו שאנו מפצלים את הגוש והנה עם פרסום תוצאות הבחירות מתגלה שכניסתנו יצרה תיקו וחיזקה את הגוש המתון בישראל. הענקנו לאנשים, שלא היה להם למי להצביע, פתרון והם באו להצביע", כך לבני.

בנוגע לממשלה החדשה שתקום, אמרה לבני כי היא אינה יודעת איזו ממשלה זו תהיה, "ולכן אני מבקשת ומראש אומרת – לא אתייחס לכל מיני הרכבים ואיפה נהיה ומה נעשה, דבר אחד ברור – נכנסנו עם אג'נדה ברורה וכל מקום שבו נהיה זו תהיה האג'נדה שלנו אותה נקדם. אנחנו נמצאים בתחילת הדרך – לכל אלו שאמרו 'הם ילכו ולא יישארו' – אנחנו מבינים שיש כאן דרך ארוכה ולעיתים חוטפים בדרך, אנחנו מתכוונים להמשיך במאבק ואם זה צריך להיות מרתון אז זה יהיה מרתון", כך לבני אחר הצהריים.