"הבית היהודי עשו לנו, מה שהליכוד עשה להם"

ב'עוצמה לישראל' תוקפים באופן חריף את הבית היהודי, "חסרו לנו 15 אלף קולות, הם שכנעו שלא להצביע עבורנו".

בני טוקר , י"ב בשבט תשע"ג

אריה קינג
אריה קינג
צילום: פלאש 90

אריה קינג מ'עוצמה לישראל' ומנהל הקרן לאדמות ישראל, קובע כי הבית היהודי בהתקפותיו על "עוצמה לישראל" הכשיל אותם במערכת הבחירות שהסתיימה אמש.

בראיון לערוץ 7 אומר קינג, "אורי אורבך טוען היום, שהליכוד בהתקפותיו על הבית היהודי, הבריח קולות ללפיד, אני אומר את אותו הדבר על אורי אורבך ואורי אריאל, ששכנעו אנשים שלא להצביע עבורנו, בגלל שלא נעבור את אחוז החסימה. הם גרמו לכך שזו תהיה נבואה שהגשימה את עצמה. פגשתי המון אנשים בקלפיות שרצו אותנו אבל שכנעו אותם שלא להצביע עבורנו כי אנחנו לא עוברים".

קינג אומר לערוץ 7 שאם הוא היה יודע שאכן יש סיכון שהמפלגה לא תעבור את אחוז החסימה הוא היה מבטל את הריצה שלו, "אם הייתי יודע לפני שבועיים שלא נעבור, לא הייתי לוקח חלק בהרפתקה כזאת מסוכנת. אבל על פי כל הסקרים גם החיצוניים עברנו לגמרי".

לדבריו, 15 אלף הקולות החסרים הם קולות קיימים, אבל שכנעו אותם ברגע האחרון להסיר את תמיכתם, "ישבתי בקלפיות בירושלים והטענה היחידה ששמעתי היא שאמרו להם שאנחנו לא עוברים".

קינג מקווה שהלקח ילמד עד הבחירות הבאות, "אנחנו נשב ונסיק את המסקנות, אני מרגיש ברמה האישית שבדיעבד הפעולה הזאת פגעה במחנה הימין, אבל לא בגלל הריצה שלנו כמו בגלל הפגיעה בנו במהלך הריצה. אם הייתי יודע שככה יפגעו בנו, הייתי שוקל זאת פעם נוספת".