יו"ר ישראל ביתנו:
טבעי שלפיד יקבל את תיק האוצר

אביגדור ליברמן התייחס אחר הצהריים לתוצאות הבחירות, "כל מי שיקבל את העקרונות יהיה יותר ממוזמן לקחת חלק בקואליציה".

חזקי ברוך - ערוץ 7 , י"ב בשבט תשע"ג

יו"ר ישראל ביתנו, ח"כ אביגדור ליברמן, קיים אחר הצהריים (רביעי) מסיבת עיתונאים והתייחס לתוצאות הבחירות.

"שמעתי הרבה תלונות בבחירות שהכל משעמם ואין דרמות, לפחות התוצאות סיפקו לנו דרמה אמיתית", אמר ליברמן.

על המשא ומתן הקואליציוני אמר ליברמן, "איננו פוסלים אף אחד ואין לי ספק שגם המפלגות החרדיות מבינות שאי אפשר להמשיך כך כאילו לא קרה כלום וגם הן תצטרכנה להתגמש. כל מי שיקבל את העקרונות יהיה יותר ממוזמן לקחת חלק בקואליציה".

בנוגע לשותפות עם יאיר לפיד אמר, "אין ספק ששותף עם 19 מנדטים זה שותף בכיר. ננהל מו"מ ואנחנו מודעים לאותה הצלחה וזה יקבל ביטוי במידה וירצה להצטרף. אני חושב שדווקא יאיר לפיד שדיבר הרבה על מעמד הביניים ומחאה חברתית, טבעי שיתמקד בנושאי פנים ויקח אולי תיק האוצר, אבל אני מעלה ספקולציה ולא משהו באמת רציני".

"עוד מוקדם להבין את כל המשמעויות אבל מה שברור שהעם מבקש שינוי דרמטי בכל מה שנוגע למערכת הפנימית יותר מכל דבר אחר. אותם שינויים אמיתיים של מה שנוגע לסדר היום הפנימי שלנו נוגע לנושאים שראש הממשלה הגדיר בערב - שוויון בנטל, יוקר המחיה, דיור בר השגה ושינוי שיטת הממשל".

ליברמן ציין כי הממשלה חייבת להגדיר מה סדר היום, "אני מציע למפלגות הרואות עצמן שותפות - להגדיר מהו הנושא המשותף. יש כאלו שאולי מסכימים בנושאי חוץ ולא בטוח שאנחנו מסכימים לשינויים הדרושים במערכת הפנימית שלנו. אנחנו מדברים על קואליציה רחבה, וצריך לא לדבר על תיקים אלא על סדר יום ברור".

"אין ספק שנרכיב את הממשלה הבאה, וברור לכולם שנתניהו גם בקדנציה הבאה ישמש כראש ממשלת ישראל. האיחוד עם הליכוד השיג שני דברים: המשכיות של המחנה הלאומי כמי שהוביל את המדינה גם בקדנציה הבאה וגם המשכיות של ראש הממשלה גם בקדנציה הבאה. בלי האיחוד התמונה היתה כנראה אחרת לגמרי".