יו"ר הקואליציה:
החיבור בין ההתיישבות לליכוד - ישמר

ח"כ זאב אלקין מודה לאלפי התומכים ביישובים, אך חושש כי הקואליציה הבאה תהיה פחות ימנית, "יהיה קשה הפעם למצוא עוגן ימני".

בני טוקר , י"ב בשבט תשע"ג

זאב אלקין
זאב אלקין
צילום: פלאש 90

יו"ר הקואליציה, ח"כ זאב אלקין, מצטער על ירידת כוחו של הימין בבחירות, "היינו מאוד קרובים לתסריט של 92, וכמעט נוצר כאן גוש חוסם לשמאל".

בראיון לערוץ 7 הוסיף אלקין, "מפלגות כמו עוצמה לישראל, הרב אמסלם, כח להשפיע והמפלגה הרוסית העצמאית שרפו קולות של הימין, לפחות שלושה ארבעה מנדטים של הימין הלכו לפח".

לדבריו, למרות ההישג של נתניהו יש אכזבות רבות, "השגנו את זה בשיניים, הצלחנו לשבור את המסורת שהימין לא נשאר לקדנציה נוספת, אבל עוד מנדט אחד לשמאל הייתה עלולה לקום כאן ממשלת סיוט של ההתיישבות".

"מה שעצוב הוא, שהעם הצביע כאילו בשני פתקים, הם רצו את נתניהו והצביעו ללפיד, עובדה שאלה שהצהירו שהם לא ישבו עם  נתניהו, הם נחלו תבוסה, כפי שקרה ליחמוביץ'".

אלקין חושש  שהממשלה הבאה תהיה פחות טובה להתיישבות, "טענתי כל הזמן שהממשלה היוצאת הייתה טובה יחסית להתיישבות, אבל התקיפו אותנו מאוד ואמרו שהיה רע. עכשיו כשגוש הימין ירד, יהיה לא פשוט למצוא עוגן מספיק ימני בתוך הקואליציה הבאה. אמנם יש להתיישבות על מי לסמוך בליכוד, אבל השותפים הם הפעם שותפים שונים".

אלקין מעריך שגם הבית היהודי תנהל מגעים להצטרפות לקואליציה, "אנחנו נירצה את כולם, וגם בפעם שעברה רצינו את כולם כולל האיחוד הלאומי וזה לא קרה בגלל טעות בהתנהלות של המשא ומתן".

הוא מנצל את הבמה כדי להודות לכל המתיישבים שתמכו בליכוד, "קיבלנו תמיכה לא מועטה בהתיישבות על כל חלקיה, ביישובים בגב ההר, בהר ברכה ובשבי שומרון, קיבלנו המון קולות, תמיכה יפה. מה שמלמד שיש חיבור טוב בין הליכוד להתיישבות".