רכב מכונית פלסטינאים כביש 55
רכב מכונית פלסטינאים כביש 55שמואל אדלמן

משה כהן, נהג הסעות העובד באזור בנימין ובירושלים, היה עד הבוקר (חמישי) לניסיון לחטיפת רכב, זאת בשעה שנסע בכביש "אדם-חיזמה", הכביש המחבר בין ירושלים לישובי בנימין.

"אני יוצא מחיזמא ופונה לכיוון אדם, ממש כמה מטרים אחר כך אני רואה אדם מתנדנד באמצע הכביש, חשבתי שהוא שיכור", מספר כהן, "אני מסתכל עליו, פתאום מגיעה לעברו מכונית, היא מאטה והוא מנסה לפתוח את הדלת של המכונית. הנהגת שבמכונית מנסה להשתחרר ממנו, עד שבסוף היא קלטה שהיא במצוקה, נתנה גז והצליחה להשתחרר ממנו".

"לאחר מכן הוא פנה למכונית הבאה בתור, אני הייתי במרחק וכבר לא הצלחתי לראות בדיוק, אבל במרחק של 40 מטר ממנו ראיתי ערבי נוסף עם מוט ברזל כשהוא רודף אחרי הבן אדם, אני לא יודע אם הוא רודף אחריו כי הוא מסוכן או שהוא שיתף פעולה איתו", מוסיף כהן.

לדבריו, "בשלב זה ניתק קשר העין בינינו, התקשרתי מיד למשטרה והם כבר המשיכו ככל הנראה לטפל בעניין שאני לא יודע כיצד הסתיים".

כהן מזהיר, כי המקרה הזה עלול ללמד על כך שסכנת חטיפת הרכבים בכבישי יו"ש איננה דווקא בשעות החשכה ובכבישים צדדיים, וכי יש להיזהר גם בשעות היום ואפילו בכבישים ראשיים, "זו עליית מדרגה נוספת".