קהל בהופעה. ארכיון
קהל בהופעה. ארכיון פלאש 90

תלמידת האולפנה, אופיר בן שטרית, מהמושב הדתי ניר גלים, הושעתה לשבועיים מהאולפנה, לאחר שהשתתפה בתכנית המוסיקה לאיתור כוכבים נולדים חדשים בערוץ 2.

אופיר בן שטרית שהשתתפה באודישנים לתכנית דה וויס, ריגשה בשירתה את השופטים, בינהם את אביב גפן שילווה אותה בהמשך.

במושב ניר גלים תומכים בכוכבת החדשה וגאים בהשתתפותה למרות האיסור ההלכתי, יש אף הטוענים שמדובר בקידוש ה'.

ערוץ 7 שוחח היום עם רב המושב, הרב צבי ארנון, שקובע כי ההלכה בנושא היא ברורה וחד משמעית, "שואלים אותי כל הזמן תלמידות על זה, כי באמת יש כאן דילמה, מצד אחד אין רב אחד שיתיר לאישה לשיר בפני גברים ובטח שלא בטלוויזיה, אין לכך שום היתר הלכתי, מצד שני אצלנו במושב ניר גלים שזה מושב דתי, הדילמה הזאת קיימת, שהרי ישנם רבים שלא מקבלים את ההלכה הזאת והולכים למופעים של נשים וגם נשים ששרות בפני גברים, הם לא רואים בכך בעיה הלכתית".

לדבריו זו אינה הפעם הראשונה שסוגיית  השירה של אופיר בן שטרית עולה בפניו, "ישנם אנשים שומרי תורה ומצוות שאולי לא מאוד חזקים, ולעיתים גם אצלנו בתכניות של המשק ובמסיבות עלתה השאלה, התשובה שלי תמיד הייתה ברורה. נשים לא מופיעות לבד על הבמה. אצלנו במושב ישנם רבים שכן תומכים בה ושמחים בהצלחתה. יש כאלה שאפילו אומרים שמדובר בקידוש ה'".

הרב ארנון משבח מאוד את אופיר בן שטרית למרות הביקורת ההלכתית על החלטתה, "היא בחורה מאוד ערכית, מאוד טובה ומוערכת. אני מבין שהיום רוב הבנות גדלות בתוך דור שכולם מסביבן מדברים על המימוש העצמי. יש לאופיר ניסיון גדול, בחורה כשרונית שקיבלה מתנה מהשמיים ורוצה לנצל את המתנה. שמעתי שהיא אמרה שהיא יודעת שזה לא בסדר אבל חשוב לה להופיע. יש בקרב הכיפות הסרוגות הרבה אנשים שמתפשרים שלא מקיימים את הכול, ואומרים לעצמם שהרי ממילא יש הרבה במה להשתפר אז למה להתעקש דווקא על הנקודה הזאת, וה' יסלח להם. באמת קשה לעמוד בקונפליקט כזה, כך שאני אמנם לא תומך בהחלטה שלה, אבל אני מבין את הרקע, יש לה כאן מפגש אמיתי עם  נאמנות להלכה".

הרב ארנון מבין את החלטת האולפנה להשעות את אופיר לשבועיים, "לדעתי לא צריך לקדש מלחמה על הנושא הזה, צריכים לומר את דעתנו כרבנים. אבל בהחלט אני מבין שאולפנה שעוסקת בחינוך, כשמאות תלמידות מסתכלות מה תהיה התגובה, צריכה להגיב. אבל אצלנו בבית צריכים לקרב את כולם, לא מענישים ולא מחרימים אף אחד.

אני מתכוון לפגוש את אופיר ולהדריך אותה גם בהמשך, כי כמו שהבנתי היא נמצאת כעת במצב שבו עלולות להתעורר שאלות הלכתיות נוספות. שמעתי שהמדריך למוסיקה שלה הוא אביב גפן, במציאות כזאת חשוב לתת לה את הכלים הנכונים כדי שתהיה מקסימום תועלת".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו