לפיד: "מעדיף את בנט"

יאיר לפיד אמר בשיחה עם נתניהו כי הוא יעדיף את הבית היהודי על פני המפלגות החרדיות. אורי אריאל: לא נהיה בממשלה בכל מחיר.

עוזי ברוך - ערוץ 7 , י"ד בשבט תשע"ג

לפיד: "מעדיף את בנט"-ערוץ 7
סוד ההצלחה. לפיד
פלאש 90

ראש הממשלה, בנימין נתניהו, השלים אמש את סבב השיחות הראשוניות עם ראשי כל המפלגות הציוניות בכנסת.

יושבת-ראש העבודה, שלי יחימוביץ', ויושבת-ראש מרצ, זהבה גלאון, הבהירו לנתניהו שיסכימו להגיע לפגישת משא-ומתן קואליציוני, אך יסרבו להיכנס לקואליציה.

יחימוביץ' אמרה לנתניהו "בכוונתנו להיות אופוזיציה חריפה וקשה לצעדים שאתה מתכוון לעשות. לא מדובר בעניין אישי, אלא בפערים אידאולוגיים ופוליטיים שאינם ניתנים לגישור".

בתוך כך, יאיר לפיד, הציג אמש (חמישי) את ההעדפות שלו לקראת הרכבת הקואליציה. ערוץ 10 דיווח כי לפיד אמנם אינו פוסל לחלוטין את החרדים, אך אמר בפגישתו עם נתניהו כי הוא מעדיף את הצטרפותו של בנט לקואליציה העתידית על פני המפלגות החרדיות.

חבר הכנסת אורי אריאל, ראש-הצוות המשא ומתן הקואליציוני של הבית היהודי, הבהיר בגלי צה"ל, "נתמודד גם עם הדרישה של יאיר לפיד לקיים מגעים לשלום עם הפלסטינים".

"שלום עושים בדרך כלל עם יריבים במשא-ומתן. השאלה היא מה תוכן השלום, וברור שלכל אחד יש עמדות בנושא הזה", הוסיף ח"כ אריאל, "אנחנו נדבר בינינו ונראה אם אפשר להגיע להסכמות. לא נהיה בממשלה בכל מחיר - ישבנו באופוזיציה ואנחנו יודעים מה זה".

ש"ס גם מחפשת את דרכה לקואליציה. לפי המסתמן, החרדים עתידים להסכים ליצירתו של תהליך רב-שנתי על פני חמש שנים, במסגרתו ייקבעו יעדים לגיוס של צעירים חרדים בגילאי 21 ו-22. כחלק מתהליך זה, חברי הכנסת החרדים גם יתעקשו שלא יוגבל מספר הצעירים החרדים שלומדים בישיבות ועל כן מקבלים פטור או דחייה בשירות הצבאי.