נשק הנשים: סכיני מטבח ואבקת צ'ילי

בהודו החליטו לשים סוף לפשעים נגד ציבור הנשים. אחת המפלגות חילקה 21 אלף סכיני מטבח עם להבים באורך 8 ס"מ ואבקת צ'ילי.

ציפי בלום , ט"ו בשבט תשע"ג

הפרלמנט ההודי
הפרלמנט ההודי
פלאש90

אחת המפלגות הפוליטיות בהודו חילקה לנשות המדינה סכיני מטבח ואבקת צ'ילי לצורך התגוננות מפני התקפות מיניות. כך מדווח הטלגרף הבריטי.

המהלך הינו בעקבות מקרה אונס מזעזע בבירת הודו, ניו-דלהי, שבעקבותיו החל דיון לאומי על הדרך הטובה ביותר לטיפול בפשעי מין.

המפלגה הראדיקאלית של זרם ההינדו, שיב סנה, הודיעה כי היא חילקה 21 אלף סכיני מטבח עם להבים באורך 8 ס"מ לנשים מהעיר ומסביבותיה. המפלגה מתכננת לחלק 100 אלף סכינים.

משטרת מומבאי הודיעה כי בדקה את הסכינים וכולן נחשבות חוקיות. המפלגה חילקה גם שקיות קטנות עם אבקת צ'ילי- ככל הנראה על מנת לזרוק לתוך עיניהם של התוקפים.

"מדובר על מחווה סימלית", אמר דובר שיב סנה, והסביר כי סכין עם להב באורך של פחות מ-15 ס"מ אינה נחשבת לכלי נשק. "זה בשביל להודיע שנשים קיבלו יותר כוח על מנת להגן על עצמן, עד שהממשלה תנקוט בצעדים כנגד הפושעים".

"אל תפחדו להשתמש בסכינים הללו אם מישהו יתקוף אתכן", נאמר בפרסומת לקמפיין הסכינים. "הקמנו קבוצה של תשעה עורכי דין שיגנו עליכן מכל תיק שייפתח בפניכן בבית משפט".

סטודנטית בת 23 נאנסה והוכתה באוטובוס נוסע בחודש האחרון ולאחר מכן הושלכה מדממת על הדרך הראשית בניו-דלהי, וזאת למרות שמומבאי נחשבת לעיר בטוחה יחסית לנשים.

מותה של הסטודנטית שבועיים לאחר מכן הציתה גל של זעם כלפי הממשלה שאינה מצליחה להגן על הנשים, וקיים דיווח על מקרה אונס בכל 20 דקות. 

היום, יותר נשים משתתפות בקורסי הגנה עצמית, ונושאות גז מדמיע. הממשלה הודיעה כי כבר בשבוע הקרוב היא מתכננת להעביר חוק שאישה שתהרוג תוקף בעת ניסיון לאונס- תוכל לטעון להגנה עצמית.