מעלה גלבוע
מעלה גלבוע ערוץ 7

בקיבוץ הדתי מעלה גלבוע השוכן על הר גלבוע חגגו במהלך השבת האחרונה 50 שנה מאז היווסדו.

במהלך השבת סיפרו ותיקי הקיבוץ על הקמת הקיבוץ, "הלוואי ו-50 השנים הבאות יהיו לפחות אם לא יותר טובות מ-50 השנה שעברנו".בשבת בבוקר לאחר התפילה התקיים קידוש לתושבים ומיד לאחריו נערכו סיורים על ידי מייסדי הקיבוץ ופעילות לילדים "חפש את המטמון".

התושבים זכו לביקור מיוחד מח"כ אורי אריאל (הבית היהודי) שהתארח אצל אחותו, תושבת הקיבוץ. אריאל זכה לעלייה לתורה וברכה על ידי התושבים להצלחה במו"מ הקואליציוני עליו הוא ממונה מול הליכוד להרכבת הממשלה.

הקיבוץ הוקם כהיאחזות נח"ל ב-1962 ושמו בתחילה היה "מצפה גלבוע". מיד לאחר ששת הימים יושב על ידי אנשי הקיבוץ הדתי.

שלמה (איצ'קו) בן צבי מוותיקי הישוב, סיפר לערוץ 7 על ההתחלה, "חוץ מהמגדל שקומתו הראשונה שימשה כבית הכנסת ומבנה ההנהלה שבתוכו גם הייתה המרכולית ועוד מספר קרוונים - לא היה פה כלום. לאט לאט הכול קרם כאן עור וגידים והקיבוץ התפתח וידע עליות ומורדות".איצ'קו מוסיף בחיוך, "כאן פגשתי את אשתי וכאן גידלתי את ילדיי, כאן חיי".

נציין כי החקלאות בקיבוץ עדין חיה ובועטת כמו למשל, גידול של אלפי תרנגולי הודו שידועים באיכותם, גידול גזר, ורפת שידועה כאחת הרפתות הטובות בעולם. נכון להיום הקיבוץ מתרחב וכבר יש מספר לא מבוטל של מגרשים המיועדים לבניית בתים.

בבחירות האחרונות כמעט 50% הצביעו לבית היהודי בראשות נפתלי בנט ומספר לא מבוטל של פתקים למפלגת העבודה. נכון להיום חל איסור לנסוע בשבת בקיבוץ והתושבים שאינם דתיים נאלצים להחנות את מכוניתם מחוץ לקיבוץ.

בקיבוץ גרים קצין חי"ר וצנחנים ראשי, תת אלוף, איתי וירוב, ויו"ר מנהלת ההתנתקות לשעבר, יונתן בשיא.