מקרי אנטישמיות קטנים כגדולים זורמים בכל יום לשולחנו של יעקב חגואל, ראש המחלקה למאבק באנטישמיות בהסתדרות הציונית העולמית.


ב-27 בינואר מצוין ברחבי העולם יום הזיכרון הבינלאומי לשואה, "ביום סמלי וחשוב זה פרץ הצבא האדום לאושוויץ בירנקאו ושחרר אותו מידי הצורר הנאצי", סיפר חגואל בראיון לערוץ 7.


חגואל מציין כי בכל יום מונחים לפניו מקרי אנטישמיות קטנים כגדולים, המתרחשים בכל רחבי הגלובוס היהודי.


"היום אנחנו מקיימים עשרות עצרות ברחבי העולם, וקוראים בהן 'די לאנטישמיות ודי לשנאה'," לדבריו, חלק מהעצרות מאורגנות על ידי שליחי הסוכנות היהודית בעולם וחלק בידי אנשים "שהרימו את הכפפה לאור קריאה שלנו למאבק באנטישמיות הגואה", כל העצרות באות לידי ביטוי בשידורים חיים ובהקלטות שמועברים לאתר האינטרנט של המחלקה למאבק באנטישמיות, בראשה עומד חגואל בשנים האחרונות.


"אנחנו מסכמים שנה קשה עם מקרי אנטישמיות רבים, החל ממקרים קטנים לכאורה, בהם ילדות וילדים לא יכולים ללכת לבית הספר ולבית הכנסת מבלי שיציקו להם, ועד לפיגוע הנורא בטולוז שבצרפת, שזיעזע את כולנו".


בערוץ 7 נעביר הערב בשידור חי את הכנס המרכזי שיערך בחולון, ויקחו בו חלק נתן שרנסקי, יו"ר הסוכנות היהודית שיספר על המאבק התמידי באנטישמיות, ואלי כהן, מומחה למאבק באנטישמיות מקוונת שיספר על מקרי אנטישמיות משמעותיים שמתרחשים שעה שעה ברחבי האינטרנט והרשתות החברתיות.