במאמץ לבלימת הנשק הכימי - עמידרור למוסקבה

יועץ ראש הממשלה לביטחון לאומי, האלוף עמידרור, יוצא למוסקבה לדיון בדרכים לבלימת הנשק הכימי בסוריה מליפול לידי החיזבאללה.

בני משה , י"ז בשבט תשע"ג

במאמץ לבלימת הנשק הכימי - עמידרור למוסקבה-ערוץ 7
עמידרור
פלאש 90

ראש הממשלה נתניהו שיגר את האלוף יועצו במיל' יעקב עמידרור למוסקבה. שם הוא צפוי להיוועד עם מקבילו הרוסי ניקולאי פטרושב ועם שר החוץ סרגיי לברוב. כך מדווח הבוקר 'מעריב'.

על פי הדיווח צפוי עמידרור לדון עם בני שיחו על הדרכים למניעת זליגת נשק כימי ובלתי קונוונציונאלי אחר לידי גורמים שונים בסוריה, ובראשם החיזבאללה.

בתוך כך גוברים הדיווחים על קרבות עזים המתחוללים בין המורדים בסוריה לבין צבא אסד בכפר א-ספירא, מדרום לחאלב. זהו אחד מחמשת המתקנים הכימיים בסוריה. על פי דיווח של רשת "אל-ערבייה" הקרבות באזור נמשכים מספר ימים ואתמול נהרגו בחילופי האש לפחות 30 בני אדם.

נזכיר כי בישיבת הממשלה פתח ראש הממשלה נתניהו והציג את סוגיית ההתפתחויות בסוריה כמרכזית ומטרידה. עוד ציין כי אל מול איומים מדאיגים אלה על ישראל להיות חזקה ויציבה שכן ההתפתחויות אינן מתייחסות לשיקולי בחירות וקואליציה ישראלית.

בישראל חוששים כי קבוצת המורדים יכבשו את מתקני הנשק ויעבירו אותם לארגונים עויינים שיפעילו אותם נגד ישראל.

כזכור, בסוף השבוע דווח כי ראש הממשלה כינס ביום רביעי דיון ביטחוני מיוחד וחריג, בהשתתפות הרמטכ"ל, ראש המוסד, ראש אמ"ן, מפקד חיל האוויר ובחירי הקבינט, בעניין מלחמת האזרחים הנמשכת בסוריה, שעסק בין היתר במאגרי הנשק הכימי במדינה.