סערה בניצן. ארכיון
סערה בניצן. ארכיוןפלאש 90

אביאל אליעז, מזכיר קהילת ניסנית בניצן, אומר לערוץ 7 כי 30 המשפחות שקיבלו את צווי הפינוי מהקראווילות חשות כי המדינה בגדה בהם פעם נוספת.

לדבריו, "140 משפחות קיבלו כבר בקשות לתשלום שכירות ו-30 משפחות קיבלו צווי פינוי, אחרי שבע וחצי שנים רוצים לגרש אותם שוב".

אליעז טוען, כי במקום לקדם את המשפחות עוצרים אותן, "שלחו לכאן הוצאה לפועל וגובים חיצונים, במעשים האלה הם רק מכשילים את הכול. האווירה קשה, מדובר במשפחות שמתפרקות וחלקם מאושפז בבתי חולים, הם לא רואים אופק ולא רואים תקווה הם איבדו תקווה, הם כבר לא מאמינים במדינה.

אליעז מזהיר כי המשפחות לא יתפנו מרצון, "יש כאלה שחושבים להקים מאהל ליד הבית או מול ראש מנהלת תנופה, השטח כאן רוגש".

עם זאת, גורמים בכירים מסרו לערוץ 7 כי מדובר בטענות שקריות, וכי מדובר בקבוצה קטנה של אנשים שלא היה להם מעולם זכויות על הקרקע או בית בגוש קטיף, והמדינה עשתה להם בסך הכל  טובה גדולה, והם ממשיכים אותה - זה בלי סוף. גם הקבוצה השנייה שנדרשת לשלם שכר דירה, היא קבוצה שיש לה קרקע באשקלון לבניית בית קבע, אך את הכסף שניתן להם לבניית הבית הם בזבזו ברשלנות או בשוגג, המדינה הציעה להם להעתיק את הקראווילה כמות שהיא לאתר באשקלון אך הם מעדיפים להישאר בניצן כמחאה.

ממנהלת "תנופה" נמסר בתגובה: "כי רוב מוחלט של המתיישבים כבר מתגורר בבתי קבע או נמצא בתהליך לבנייתם. משפחות שנמצאות בתהליך לבניית הבית לא נדרשות לשלם שכר דירה עבור המגורים באתר הזמני, בעוד שמי שקיבל מגרש מהמדינה ומסיבות שונות טרם החל בבניית ביתו נדרש לשלם שכר דירה ולהסדיר את המשך המגורים בקראווילה. גם מתיישבים 'לא זכאים', שהמדינה החליטה לפנים משורת הדין לאפשר להם לרכוש מגרש עם יתר המתיישבים ולמרות זאת לא הצטיידו במגרש, קיבלו דרישה דומה. יודגש כי מנהלת תנופה האריכה שוב ושוב את הפטור שניתן למשפחות מתשלום שכר דירה, אולם כעת, מכוח החלטת הממשלה, המשפחות נדרשות לפעול בהתאם".