סטנלי פישר במסיבת העיתונאים חזקי עזרא

נגיד בנק ישראל הפורש סטנלי פישר כינס הבוקר (רביעי) מסיבת עיתונאים מיוחדת לרגל פרישתו.

"אני עוזב בנק מרכזי במצב טוב", פתח פישר את מסיבת העיתונאים, "אני מתכוון להמשיך לעבוד עד הסוף ויש לי עוד 5 חודשים. 8 שנים זה הרבה זמן. התכוונתי להישאר כאן 8 שנים. קבעתי עם רה"מ שאעזוב אחרי הגשת תקציב. כתבתי רשימת של יעדים וחלק גדול מהם השגתי".

לדברי פישר, "הנגיד הבא יהיה במצב יותר טוב ממה שאני הייתי בזמן שהגעתי לבנק ישראל. יש לנו  הוועדה המוניטרית עם 3 פרופסורים חיצוניים. זה גורם למדיניות מוניטרית יותר טובה, מבוססת ואיכותית. זה תומך בנגיד הבא ובמה שהוא יעשה וגם ימנע ממנו לעשות טעויות גדולות. בנק ישראל עבד ברמה מאוד גבוהה. לא היו טעויות שאני זוכר".

פישר ציין "הייתה לי הזכות לעבוד עם זרועות הממשלה השונות: יש לנו משרד אוצר מאוד מקצועי. השליטה של משרד האוצר בתהליך גיבוש מדיניות ההוצאה היא חשובה ביותר, כל עוד אין יכולת טובה מספיק במשרדי הממשלה לעשות זאת. אני רוצה להודות לשרי האוצר שעבדתי איתם, בדגש על השר הנוכחי. היה לי הכבוד לעבוד עם חברי הכנסת, בעיקר בתהליך חקיקת  חוק בנק ישראל, ולאורך כל התקופה היה לי קשר טוב מאוד עם ועדת הכספים, שבשנים האחרונות עמד בראשה ח"כ משה גפני. הייתה לי עבודה פורה מאוד עם חברי הכנסת לטובת כל אזרחי המדינה. נהניתי גם מעבודה פוריה מאוד עם משרד ראש הממשלה, כולל רה"מ הנוכחי שבמקרה הוא זה שגם הציע למנות אותי בתקופה שבה היה שר האוצר. רה"מ מבין כלכלה, הוא אחראי לרפורמות שתרמו ליציבות המשק ב-2003, שהן אחד הבסיסים לביצועים הטובים של המשק בשנים האחרונות".

פרופ' פישר, שיפרוש מתפקידו בסוף חודש יוני הקרוב, נפגש אמש עם ראש הממשלה נתניהו והודיע לו על רצונו לעזוב בשל תחושת מיצוי. נתניהו הודה לו על כהונה מוצלחת בימים של תהפוכות בכלכלה העולמית. "פישר היה שותף מרכזי בצמיחתה הכלכלית של ישראל ובהישגים הכלכליים שאליהם הגיע המשק", הדגיש ראש הממשלה.