שופט בית המשפט המחוזי בחיפה, אמיר טובי, גזר עונש של 36 חודשי מאסר בפועל על תושב טמרה בן 33, אשר הורשע במסגרת הסדר טיעון בשורה של עבירות תנועה חמורות.

בין השאר הורשע הנאשם בעבירות של סיכון חיי אנשים במזיד בנתיב תחבורה, נהיגה בפסילה, נהיגה ללא רישיון נהיגה תקף, נהיגה ללא פוליסה ועקיפה בדרך לא פנוייה.

על פי כתב האישום בו הודה הנאשם, הוא נהג בחודש מרץ אשתקד ברכבו בעכו, וזאת על אף שתוקף רישיון הנהיגה שלו פקע עוד בשנת 2004. בנוסף, הוא היה פסול מלנהוג מכח החלטות בתי המשפט שניתנו ב-8  תיקים שונים, ואף היה מודע לכך לאחר שחתם על אישור בעניין בשנת 2010.

כשהגיע לאחד הצמתים בעכו בו קיים מעגל תנועה, הוא בחר שלא להקיף את המעגל אלא לבצע תנועה חדה עם רכבו ולנסוע כנגד כיוון התנועה. באותה עת נסעו שוטר ופקח בניידת שיטור משולב הכוללת אור מהבהב כחול ומערכת כריזה, שהבחינו בו וכרזו לו לעצור.

הנאשם, על אף שהבחין בניידת, לא נענה לקריאת השוטרים והמשיך בנסיעה ומכאן והלאה נמלט בנהיגה פראית ופרועה תוך שמתנהל אחריו מרדף משטרתי, עקף כלי רכב בחדות , חצה פסי הפרדה רצופים, נסע כנגד כיוון התנועה, עבר באור אדום  וסיכן בנהיגתו את כלי הרכב השונים על נוסעיהם. הנאשם נעצר ע"י חסימה שבוצעה לרכבו ע"י ניידות משני צידיו.

השופט טובי ציין כי "חומרת המעשים בהם הורשע הנאשם ניכרת מעובדות כתב האישום ואין צורך להכביר מילים אודות הסכנה הגלומה בנהיגה פראית ופרועה המסכנת חיי עוברי אורח תמימים הנקרים בדרכו של הנהג המסוכן. במקרה דידן, רק בדרך נס לא הסתיים הארוע בפגיעות בנפש. הדבר נמנע לא בשל זהירותו היתרה של הנאשם ולא בשל מידת האחריות שבה נהג אלא פשוט בשל יד המקרה".

"המסלול הארוך אותו עשה הנאשם במנוסתו מפני השוטרים מוסיף מימד של חומרה להתנהגותו, שכן לא מדובר בארוע נקודתי רגעי שבו נתפס הנאשם לחולשה ולפחד ונהג כפי שנהג. למקרא כתב האישום, ברור כי מדובר בארוע מתמשך, במהלכו נסע הנאשם כברת דרך כשהוא נמלט מפני השוטרים תוך סיכון נוסעים תמימים שעברו בדרכו", הוסיף השופט.

עוד ציין השופט כי לחובתו של הנאשם עבר פלילי מכביד, הכולל 5 הרשעות קודמות, בכללן בעבירות של תקיפה הגורמת חבלה של ממש, ניסיון לקבל דבר במרמה ושיבוש מהלכי משפט. בנוסף, למעלה מ-60 הרשעות בתחום התעבורתי. בכלל הרשעותיו בתחום זה גם 3 הרשעות בגין נהיגה בתקופת פסילה.

כאמור, גזר השופט על הנאשם מאסר בפועל למשך 36 חודשים, מאסר על תנאי לתקופות של 12 חודשים ושל 6 חדשים בהתאם לסוגי העבירות ופסילה מלקבל או מלהחזיק רישיון נהיגה למשך 4 שנים ממועד שחרורו של הנאשם מן המאסר, וזאת במצטבר לכל פסילה אחרת.