תרופות
תרופות פלאש 90

משרד הבריאות מזהיר את הציבור מהשימוש בערכות טיפול של חנן אלרז המוצגות כ"טבעיות" ומיועדות כביכול לחולי סרטן. הערכות מכילות קרם וטיפות, "Elraz Cream" ו–"Elraz Drops".

בהודעת משרד הבריאות נאמר כי הציבור מתבקש לא להשתמש בתכשירים של חנן אלרז "Elraz cream" ו-"Elraz drops". לדברי משרד הבריאות, המוצרים לא אושרו על ידי משרד הבריאות ומקורם והרכבם אינו ידוע . לפיכך, השימוש במוצרים אלו עלול לפגוע בבריאות הציבור.

לפני כשלושה שבועות, ב-8 בינואר, פירסם משרד הבריאות אזהרה בעניין קרם "Elraz cream" שהכיל חומר העלול לסכן את בריאות הציבור. כמו כן, הוצא צו סגירה מנהלי לבית המרקחת והופסק ייצור המוצרים, הכוללים קרם וטיפות, של חנן אלרז בבית מרקחת "רפואה וטבע" ברחוב גיסין אבשלום 86 בפתח תקווה.

בתגובה לאזהרת משרד הבריאות הפיץ חנן אלרז אישור בדיקת מעבדה מיקרוביולוגית המאשר שהקרם, אליו התייחסה האזהרה, אינו מכיל חומרים מסוכנים. אולם במשרד הבריאות מדגישים כי בדיקה מיקרוביולוגית מתייחסת להימצאותם של מיקרואורגניזמים בלבד (כגון, חיידקים, פיטריות, שמרים וכו') ולא חומרים כימיים.

בבדיקות שנעשו במעבדה לטוקסיקולוגיה ופרמקולוגיה קלינית בתל השומר, נמצאו חומרים כימיים אשר לא ניתן לזהותם בבדיקות מיקרוביולוגיות כלשהן. מעבר לכך, תוצאת הבדיקה המיקרוביולוגית שהופצה על ידי חנן אלרז אינה מתייחסת לקרם שיוצר בבית מרקחת "רפואה וטבע". לפיכך, תוצאות המעבדה המיקרוביולוגיות אינן רלוונטיות לאזהרה של משרד הבריאות.

מבדיקות אחרונות שערך משרד הבריאות עולה כי מופצות בקרב חולים ערכות נוספות שלא נבדקו או אושרו על ידי משרד הבריאות. הרכבם של המוצרים אינו ידוע ולא ניתן להעריך את השפעות השימוש במוצרים אלה. בנוסף, קיים חשד לזיוף תוויות בטיפות ובקרם, ובעקבות כך הוגשה תלונה במשטרה על ידי אחת החברות ששמן הופיע על תווית המוצר. במשרד הבריאות אומרים כי מקור הייצור של הטיפות אינו ידוע וסימון התוויות של הקרם והטיפות אינו עונה על דרישות סימון תכשירים של משרד הבריאות.

חנן אלרז הגיב על הודעת משרד הבריאות:

פורמולת אלרז הינה פורמולה צמחית הבטוחה לשימוש בני אדם ומכילה מרכיבים טבעיים בלבד. אין בפורמולה רכיב זר כלשהו, ולראיה משרד הבריאות חזר בו מההחלטה לסגור את בית המרקחת "רפואה וטבע", אשר ייצר את הפורמולה.  אף שהרכיב "הזר" שמצא משרד הבריאות בפורמולה נפוץ מאוד בקרם הגנה, בשמפו ובתמרוקים שונים המשווקים לציבור הרחב, וכדי להסיר כל ספק, פועלת חברת אלרז לביצוע בדיקות במעבדות מוסמכות בישראל, אשרי יוכיחו כי הרכיב הנ"ל אינו מצוי במוצר.

תוצאות בדיקת המעבדה המיקרוביאלית רק מחזקות את בטיחות השימוש בפורמולה.המוצר elraz drops מאושר כתוסף תזונה והוא מיוצר ומשווק כדת וכדין. אזהרת משרד הבריאות ביחס לקרם הצמחי elraz cream"" אינה רלוונטית באשר הקרם אינו מיוצר או משווק מזה מספר שבועות והוא נמצא כיום בתהליכי רישוי.מבירור שנערך עם דוברת המשטרה עולה, כי לא הוגשה תלונה כלשהי נגד חנן אלרז. שרבוב העניין ללא צורך נועד רק להכפיש את שמו של מר אלרז.כאמור, מדובר בפורמולה צמחית הבטוחה לשימוש על ידי בני אדם, באשר היא  מכילה מרכיבים טבעיים בלבד. יובהר כי מעולם לא נצפו תופעות לוואי בעקבות השימוש בפורמולה, ורכיביה הצמחיים כלל אינם יכולים לגרום לתופעות לוואי. כפי שפורט לעיל, הודעתו של משרד הבריאות משוללת יסוד.