משפחת הנהג: תמצאו את המחבלים במהרה

גן ילדים בבולגריה נחנך לזכרו של נהג האוטובוס שנרצח בבפיגוע בבורגס, "סומכים על ישראל שתתפוס את המחבל".

חזקי ברוך - ערוץ 7 , כ"א בשבט תשע"ג

בטקס מרגש חנך (חמישי) מנדי ספדי, ראש לשכת סגן השר איוב קרא, גן ילדים כתרומת מדינת ישראל להנצחת זכרו של נהג האוטובוס שנרצח בפיגוע בבורגס, מוסטפא כיוסופ.

בטקס שהתקיים בכפר הולדתו של כיוסופ, יאקורודה, השתתפו ראש עיר המחוז הבולגרי נוראלדין קאפילוב, נציגי המשפחה ומכובדים נוספים.

ספדי סיפר בטקס כי החליט לנצל את התרומה להקמת גן ילדים "כדי לטפח דור שיתחנך על סובלנות וקבלת האחר, שהרי ההשקעה הטובה ביותר היא בילדינו שהם דור ההמשך, שחשוב לחנך אותו על ערכי השלום והסובלנות, ולטרוק דלת בפני השנאה והרדיקאליות שמנסים ארגוני הטרור לטפח".

"אנחנו שסבלנו ממתקפות טרור קשה יודעים כאב מה הוא, ולכן חשוב לי כישראלי לתת למשפחה הרגשה שהם לא לבד ושיש עם שלם בישראל שמחבק אותם ואוהב אותם, הנצחתו של כיוסופ היא חשובה ובשיתוף עם השגריר שאול כמיסה וצוות השגרירות, נמשיך לתמוך במשפחה ולחבק אותם", הוסיף ספדי.

ראש העיר יאקורודה, נוראדין קאפילוב, הביע הערכה לספדי ותרומתו, "הערכתנו למר ספדי היא רבה כי היה החלוץ הראשון שבא לחזק את המשפחה ואותנו, תרומתו לכפר ולהנצחת זכרו של כיוסופ הוא מעשה אצילי שמאפיין את ישראל ככלל".

נציג המשפחה אמר בטקס המרגש כי "ישראל הוכיחה שאין מתחרה לה בתחום ההומניטארי וזה ראינו מביקור מר ספדי שבועיים אחרי הפיגוע, עוד לפני הנציגים הבולגרים, אנו מאמינים ביכולותיה של ישראל וסומכים עליה שהיא יכולה לתפוס את המחבל האכזר ולהביא אותו לדין, רק מבקשים שתעשו זאת במהרה, הלב שלנו שבור ואתם יכולים להביא לנו את הנחמה".טוען....