מתרגשים לקראת הכנסת ה-19
מתרגשים לקראת הכנסת ה-19פלאש 90
פרשים ואופנוענים ילוו את נשיא המדינה בהגעתו לכנסת ביום שלישי הקרוב, אז תתקיים הפתיחה החגיגית של הכנסת ה-19.

את פני נשיא המדינה יקבלו בשער הכנסת יו"ר הכנסת ה-18 רובי ריבלין, מנכ"ל הכנסת דן לנדאו, מזכירת הכנסת ירדנה מלר-הורוביץ ואפילו קצין הכנסת, יוסי גריף.

נס הנשיא יונף, תזמורת המשטרה תנגן את ההמנון הלאומי, הנשיא יסקור את משמר הכבוד יחד עם יו"ר הכנסת ה-18 ויניח את זר הנשיא על האנדרטה לזכר חללי מערכות ישראל.

950 איש הוזמנו לאירוע, ביניהם משפחות חברי הכנסת החדשים והוותיקים, אורחי כבוד, שגרירי מדינות ומשפחות שכולות מצה"ל וכוחות הביטחון.

תרועת חצוצרות של חוליה מתזמורת צה"ל ילוו את כניסת הנשיא לאולם המליאה, והוא יפתח את הישיבה. לאחר מכן ישיר הזמר קובי אפללו את שירו "ים הרחמים". 

נשיא המדינה ינאם את הנאום הראשון, ואחריו יצהיר ח"כ בן-אליעזר, ותיק חברי הכנסת, אמונים למדינת ישראל ולשליחותו בכנסת, ויכהן כיו"ר הכנסת בפועל.

ג'קי לוי יקרא את פרק קכ"ב בתהלים, ולאחר מכן יושמעו קטעים מוקלטים מהכרזת העצמאות של מדינת ישראל, מפי דוד בן-גוריון.

יו"ר הכנסת בפועל בנימין בן-אליעזר יישא דברים, ואחריו ישיר הזמר קובי אפללו את שירו "בא מן השתיקה". חברי הכנסת יצהירו אמונים למדינת ישראל ויתחייבו למלא באמונה את שליחותם בכנסת. הישיבה תסתיים בשירת "התקווה".

לאחר הטקס יצטלמו, כמיטב המסורת, שנים עשר ראשי הרשימות בכנסת עם הנשיא, ראש הממשלה, יו"ר הכנסת ה-18 ויו"ר הכנסת בפועל.

מזכירת הכנסת ירדנה מלר-הורוביץ, האחראית לניהול הפרלמנטרי של הכנסת, אמרה לקראת האירוע החגיגי כי "בכל דבר חדש כרוכה התרגשות, כל שכן בפתיחת כנסת חדשה, שהיא ליבת הדמוקרטיה. זו הפעם ה-11 שאהיה נוכחת בפתיחת כנסת חדשה, ועדיין זהו עבורי יום מיוחד, יום חג". 

הכנות אחרונות (צילום: פלאש 90)