"אחריות לעולם התורה ולנטל הביטחוני"

הרב חיים דרוקמן מביע אמון מלא בנבחרת 'הבית היהודי' שתדע להתנהל באחריות גם בסוגיית שמירת עולם התורה וגם בסוגיית הנטל הביטחוני.

שמעון כהן - ערוץ 7 , כ"ד בשבט תשע"ג

"אחריות לעולם התורה ולנטל הביטחוני"-ערוץ 7
הרב חיים דרוקמן
רועי עדות

ראש ישיבות בני עקיבא, הרב חיים דרוקמן, מוצא עצמו בימים אלה במרכזם של מגעים פוליטיים שעיקרם הוא הניסיון לייצר חזית דתית מלוכדת שתיכנס יחדיו לממשלת נתניהו הבאה או שתישאר באופוזיציה.

בראיון ליומן ערוץ 7 מתבטא הרב דרוקמן אודות המהלכים האחרונים, אם כי לבקשתו השיחה אינה עוסקת בתוכן הדברים שנאמרו במפגשים עם בכירי העולם החרדי, שכן מדבור בדברים שנאמרו בחדרים סגורים ולטעמו של הרב ראוי להם שיישארו כאלה.

באשר להתנהלות סיעת 'הבית היהודי' אומר הרב דרוקמן כי "הסיעה מתנהלת מתוך אחריות מלאה למציאות", ובנושאי השוויון בנטל המדוברים מול בכירי הציבור החרדי המפלגה "מרגישה אחריות לעולם התורה ויחד עם זה גם לנטל הביטחוני שמוטל היום עקב העובדה שאנחנו במלחמת מצווה מול אויבינו".

הרב דרוקמן חוזר ומדגיש כי התנהלותם של מנהלי המו"מ הפוליטי מטעם 'הבית היהודי' היא התנהלות "אחראית מאוד הנעשית מתוך התייעצות ואני סומך מאוד על הסיעה שהיא אכן תוביל את הדברים בצורה הנכונה והאחראית ותדע לקדם את עם ישראל במובן האמיתי".

על הקשר בין נבחרי הסיעה לבין הרבנים המייעצים אומר הרב דרוקמן כי "קיים קשר, ולא רק קיים קשר אלא שישנה נכונות להתייעץ להקשיב וגם ליישם דברים בצורה הנכונה מתוך רצון להגדיל תורה ולהאדירה, במובן השלם ביותר של התורה, בין אדם למקום, בין אדם לחבירו, בין אדם לעמו, לארצו ולמדינתו, שזה הדגל השלם של הציונות הדתית".

באשר לחשש שמעלים גורמים בכירים בעולם החרדי ממפלגתו של יאיר לפיד ורואים אותה כחרב מתהפכת מעל עולם התורה, אומר הרב דרוקמן כי הוא סבור ש"הסיעה שלנו תדע לנווט את הדברים כך שעולם התורה לא יפגע אלא ימשיך להיבנות מעלה מעלה". את הדברים אומר הרב דרוקמן "מתוך היכרות עם האנשים ומתוך היכרות עם האירועים המתרחשים בשטח".