כסף מעוור את פקחי תל-אביב

תושבת העיר חנתה כחוק, הפקחים צבעו את המדרכה מחדש והפכו את המקום לחנית נכים. התוצאה: קנס בגובה 1,000 ש"ח. לראות ולא להאמין.

עדו בן פורת - ערוץ 7 , כ"ה בשבט תשע"ג

כסף מעוור את פקחי תל-אביב-ערוץ 7
חניה בתל אביב. אילוסטרציה
פלאש 90

תושבת תל אביב-יפו חנתה כחוק בחנית כחול-לבן, סמוך לביתה, בהתאם לתקנות ולאישור החניה שקיים ברשותה, הפקחים שככל הנראה רודפים אחר הכסף ומטילים קנסות בכל הזדמנות, צבעו את המדרכה והפכו אותה לחנית נכים.

התוצאה: הרכב נגרר לחניון העירייה והנהגת קיבלה קנס בגובה 1,000 ש"ח בגלל ש"חנתה" בחנית נכים. הסכום הזה, יש לציין, לא כולל הוצאות גרירה על סך 350 ש"ח.

"ההפתעה הגדולה שחיכתה לי שברה את כל השיאים והתקשתי להאמין למראה עיניי- הרכב שלי לא היה במקום בו החנתי, ובמקום זאת קיימת עתה חנית נכה - עם סימון חנית נכה באותו מקום בו החנתי, מיותר לציין שחנית הנכה לא הייתה שם כשהחנתי (הרי שהיה שם כחול לבן) וסרבתי להאמין למראה עיניי. התקשרתי אל חברתי שהייתה איתי בעת חנית הרכב, מנסה לוודא שלא השתגעתי או נהייתי סנילית, וגם זו אישרה שהחנינו בכחול לבן", סיפרה תושבת העיר.

היא התקשרה למוקד העירוני, ושאלה לפשר הדבר, "המוקדן אשר דיבר איתי, וואסים שמו, ענה לי בחוצפה מסעירה אף יותר. וואסים היקר אמר לי שאני משקרת, שהוא לא מאמין לי ושהוא ממש מטיל ספק בדבריי. רק כשהרמתי את קולי וסערתי במשך עשר דקות הסכים וואסים היקר להאמין לי. תודה רבה. 
 
"ה'עבירה' שלי עומדת על סך 1350 ש"ח. ככה. בלי למצמץ. כל אחד בא, עשה את העבודה שלו, ולא עצר לרגע להפעיל שיקול דעת. אבל למי אכפת? העיקר שעיריית תל אביב מצצה לנו עוד קצת את הדם ואת הכיס. מזלי הרב מאוד שיש לי את הצילומים, אני לא רוצה בכלל לחשוב על אנשים אשר קרה להם מקרה דומה ושצריכים עכשיו ללכת להוכיח את חפותם ללא שום הוכחה. עיריית תל אביב אתם פושעים. אתם גנבים. אני לא מתכוונת לשתוק, ולא לרגע אחד, וגם לא לנוח ולא להרגע".

היא מבטיחה לפתוח בהליכים משפטיים "על העוול ועוגמת הנפש" וקוראת להפיץ את המקרה, "הגיע הזמן שנתעורר ונעצור את הטירוף הזה שנקרא 'עיריית תל אביב - בשבילכם בלי הפסקה'".

מצלמת אבטחה תפסה 'על חם' את הפקחים. צילום: מתוך הפייסבוק

מעיריית תל אביב נמסר לערוץ 7, "זו אכן טעות חמורה ושלומיאליות שאינה מקובלת על עיריית תל-אביב - יפו. אנחנו מתנצלים על עוגמת הנפש ונבדוק את עצמנו לגבי העתיד כדי שדברים מסוג זה לא יישנו. נדגיש כי עם הגעתה של התושבת לאגף החניה אמש בוטל הקנס באופן מיידי, והיא לא חויבה בהוצאות גרירה.

"באשר למענה של הנציג במוקד השירות 106, הנושא ייבדק ויחודדו הנהלים לגבי אופן המענה והטיפול של נציגי המוקד במקרים מעין אלו", נמסר.