אלישבע הירשפלד: הרב וייס מתקשר בכל יום שישי

חמש שנים לפיגוע במרכז. אמו של יונדב הירשפלד הי"ד מספרת על התחושות. "זה מחזיר אותנו לאותו ערב, כשחיכינו לטלפון".

בני טוקר , כ"ז בשבט תשע"ג

הפיגוע במרכז הרב
הפיגוע במרכז הרב
פלאש 90

חמש שנים לפיגוע במרכז הרב. אלישבע אמו של יונדב הירשפלד הי"ד, תלמיד ישיבת מרכז הרב שנרצח בפיגוע, מספרת לערוץ 7 על ההחלטה להמשיך ולשמוח למרות האסון. "היום הזה מחזיר אותנו לאותו ערב לפני חמש שנים, שחיכינו לטלפון. אבל החלטנו אחרי הפיגוע להמשיך עם בית שמח שהילדים יגדלו בבית שמח. יש לנו בלי עין הרע 13 ילדים וכל הזמן שמחות, אחד הבנים התחתן לפני חודש וחצי, עוד חודש הבת מתחתנת, יש בר מצווה וגם לידה צפויה כך שלא משעמם".

אלישבע מספרת ששלושת בניה לומדים היום באותו מקום בדיוק. "יש לנו שני ילדים בישל"ץ, ועוד אחד בשיעור א' במרכז הרב. אנחנו בקשר עם החברים שבאים לכאן מדי פעם לשבתות. הרב וויס מתקשר אלינו כל יום שישי, גם אם הוא נמצא בחו"ל. אנחנו אפילו הולכים להיות קרובי משפחה של הרב וייס, הבת שלנו מתחתנת עם הבן של האחיין שלו".

היא שומרת על קשר עם כל האימהות השכולות מהפיגוע. "זה קשר דם, שלא ניתק, גם עם האמהות וגם עם החברים. אנחנו באים לשמחות של כולם. התחושה של כולנו היא שהפיגוע הזה היה משהו ציבורי, בדיוק בערב ראש חודש אדר, הרב אליהו אמר אז שהייתה כנראה גזירה קשה וזה ביטל את הדינים. הרגשתי בוודאות שזה לא היה אירוע פרטי. קיבלנו מאות מכתבים מכל העולם של אנשים שהתחזקו מאוד וקיבלו על עצמם דברים נפלאים".

אלישבע מספרת שבנה יונדב היה כותב מוכשר, והם כבר הוציאו ספר שירים וסיפורים מפרי עטו. "הוצאנו את הספר, התנערי מעפר קומי. יונדב כתב הרבה, גם סיפורים סאטיריים, סיפורים רציניים ושירים. לפני שהוא נהרג הוא השתתף בתחרות הסיפור הקצר במטה בנימין".