אלי ישי
אלי ישי צילום: פלאש 90

חברת הכנסת הטרייה ממפלגת "יש עתיד", רות קלדרון, פתחה הבוקר (ראשון) דיון בדף הפייסבוק שלה, אשר כבר מעורר סערה ציבורית.

"צר מאד היה לי ביציאת חברי הכנסת הערביים לפני שירת 'התקוה' . מישהו מכיר מאמצים לתקן את המילים כך שיכילו את כל אזרחי ישראל?", שאלה קלדרון בדף הפייסבוק שלה.
 
קלדרון ניהלה במשך כמה שעות דיון ער בנושא זה עם חבריה לדף, מבלי שהיא מביעה עמדה נחרצת לכאן או לכאן, אולם דבר הדיון התפרסם מהר מאוד וגרר תגובה חריפה מצידו של שר הפנים אלי ישי.
 
"נדהמתי לשמוע הבוקר כי ברשתות החברתיות, ישנו רעיון מבית מפלגת "יש עתיד", להשמיט את המילה "יהודי" מהמנון התקווה על מנת שהח"כים הערבים לא יצטרכו לצאת בזמן שירת ההמנון. כן, יש חילוקי דעות בנינו לבין "יש עתיד". אך יש נושאים שחשבתי שאינם ברי מחלוקת- היותה של מדינת ישראל מדינה יהודית", אמר.
 
"אני רוצה לבשר ולעדכן את מי שצריך: אנחנו מדינה יהודית! לא מראש מורכן- כי אם בראש מורם! אני בספק אם מצביעי "יש עתיד" קיוו שמפלגתם תשאף לשינוי זהותה של המדינה. אני רוצה להזכיר למי שדואג ליידע כי הוא קורא בספר התנ"ך, את ספר בראשית פרק יג פס' יד-טו: "וה' אמר אל אברם, אחרי הפרד לוט מעמו, שא נא עיניך וראה, מן המקום אשר אתה שם צפנה ונגבה, וקדמה וימה. כי את כל הארץ אשר אתה ראה, לך אתננה, ולזרעך, עד עולם", הוסיף ישי.
 
בתוך זמן קצר הגיבה קלדרון גם היא למתקפה מצד השר ישי, ובדף הפייסבוק שלה כתבה, "חברים, הפרשנות של השר אלי ישי לרצון שלי לפשרה ולשותפות אזרחית בין יהודים וערבים תושבי ישראל היא תרגיל פוליטי זול וחילול השם. לא היה בדברי ולו רמיזה על הוצאת המילה 'יהודי' מההמנון הלאומי. אין בכוונתי להתייחס לנושא מעבר לכך".