מח"ש תחקור התנהגות השוטרים ביום הבחירות

לאחר ההודעה על פתיחת החקירה בנוגע לזיופים ביום הבחירות במגזר הערבי, פנו בועד מתיישבי השומרון לחקור גם את השוטרים.

ישי קרוב , ל' בשבט תשע"ג

מח"ש תחקור התנהגות השוטרים ביום הבחירות-ערוץ 7
משטרה. ארכיון
ישי קרוב

מנכ"ל ועד מתיישבי שומרון, שגיא קייזלר, הגיש היום (ראשון) תלונה למח"ש בטענה כי השוטרים שהיו מופקדים על שמירת טוהר הבחירות והסדר ביום הבחירות במגזר הערבי מעלו בתפקידם במכוון.

חקירת המשטרה החלה בעקבות תחקיר 'מעריב' שחשף עדויות של פעילי ועד מתיישבי שומרון ששימשו כחברי ועדת קלפי ולאחר פגישה של יו"ר ועדת הבחירות המרכזית, השופט אליקים רובינשטיין, עם המפכ"ל וקצינים בכירים במשטרה.

ביום הבחירות עצמו ארגן ועד מתיישבי שומרון מאות מתנדבים ששימשו כחברי ועדת קלפי ומשקיפים בקלפיות ברחבי המגזר הערבי על מנת לשמור על טוהר הבחירות.

מהעדויות עלתה תמונה מדאיגה מאוד של רמאות וזיוף קולות, העלאה וירטואלית של אחוזי ההצבעה ואף ניסיון לשחד את המתנדבים על מנת ש'יעלימו עין' מהמעשים.

במכתב התלונה למח"ש כתב קייזלר, "בשעה 21:00, שעה לפני סגירת הקלפיות, ניגש אלי סגן יו"ר ועדת הקלפי וביקש ש'נחלק את העוגה' בסוף יום ההצבעה. פניתי לאחד משני השוטרים שאבטחו את חמשת הקלפיות שהיו באותו מתחם בית ספר ועדכנתי אותו בפרטים. סיכמנו שב-22:00 הוא ייכנס לקלפי לזמן ספירת הקולות. כמה דקות לפני 22:00 השוטר נעלם...".

קייזלר מסר כי "מדובר בהתנהגות שערורייתית של השוטרים ואני חושד בהם כי שיתפו פעולה עם הניסיון של חברי הקלפי לרמות ולזייף את תוצאות הבחירות בקלפי".