ארה"ב: ביהמ"ש ידון בערעור על הנחיית המילה

לפני כחודש אושרה הנחיית עיריית ניו יורק האוסרת על קיום מנהג 'המציצה' ללא חתימה מוקדמת של ההורים. בשבוע הבא יתקיים דיון בערעור.

חיים לב , ל' בשבט תשע"ג

Preparing for circumcision
Preparing for circumcision
Israel news photo: Flash 90

לפני כחודש אושרה בבית המשפט המקומי בניו יורק הנחיית עיריית ניו יורק האוסרת על קיום מנהג 'המציצה' ללא חתימה מוקדמת של ההורים.

ביום שלישי בשבוע הבא יתקיים דיון בערעור אותו הגישה הקהילה החרדית המקומית.

כזכור, לפני כחודש אישרה שופטת בית המשפט בניו יורק את הנחיית העירייה, לפיה כל הורה המעוניין לקיים את מנהג 'המציצה' במעמד ברית המילה לבנו, ייאלץ לחתום על הצהרה מיוחדת המבהירה כי הוא מודע להשלכות הבריאותיות העלולות להיווצר כתוצאה מכך.

בפסיקתה אימצה שופטת בית המשפט את טענת העירייה, לפיה קיימות סכנות בריאותיות במנהג ה'מציצה' ובהתחשב במספר תקדימים מהעבר. זאת, בניגוד לטענה אותה הובילו סוללת עורכי הדין של הקהילה החרדית שהדפה את עמדת העיריה וביקשה לבטל את ההנחיה.

הקהילה החרדית בניו יורק הביעה אכזבה מפסיקת בית המשפט. בכירים בקהילה אמרו כי הם ילמדו את פסק הדין ויחד עם גדולי התורה בארה"ב ייערכו להתמודד עימו.

חבר בית הנבחרים של עיריית ניו יורק, דוד גרינפלד, אמר כי הקהילה החרדית תעשה כל שביכולתה כדי להוביל לביטול פסיקת בית המשפט. ואכן, הם הגישו את הערעור שכאמור יידון בשבוע הבא בבית המשפט.